panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Zakup właściwych desek podłogowych nadających się do ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe cieszy się obfitą popularnością już od wielu lat. Niemało ludzi decyduje się na ogrzewanie podłogowe, niezależnie od tego, czy żyją w domu jednorodzinnym lub w mieszkaniu. Niemniej przy wyborze desek podłogowych poświęconych na podłogowe ogrzewanie, powinno się wziąć pod uwagę kilka ważnych aspektów. Jakich? Najlepszym wyborem jeżeli chodzi o deski podłogowe będzie dąb i drewno egzotyczne.

drewniana podłoga

Źródło: pixababy.com

Znakomicie sprawdzi się deska warstwowa, która charakteryzuje się niezwykle dobrą stabilnością oraz jest mniej narażona na powstawanie szczelin oraz rozsychanie się. Sprawdź tutaj: deska warstwowa Comfortplus. Decydując się na ogrzewanie podłogowe zwróćmy baczną uwagę na to, jaki gatunek drewna wybieramy. Jak już napomknęliśmy, dobrym wyborem okaże się rodowity dąb, a także drewno egzotyczne, takie jak jatoba lub teak. Unikajmy wybierania buku oraz klonu kanadyjskiego – gatunki te na pewno nie nadają się na ogrzewanie podłogowe. Co więcej deska podłogowa na ogrzewanie winna znamionować się jeszcze paroma innymi znaczącymi parametrami. Koniecznie weźmy pod uwagę opór cieplny konkretnej deski podłogowej. Im niższy opór termiczny ma deska na ogrzewanie podłogowe tym większa gospodarność na ogrzewaniu i mniejsze rachunki do zapłacenia. Co więcej zobaczmy czy wybrane poprzez nas produkty posiadają należyte atesty, certyfikaty, i także gwarancje, które są udzielane przez fabrykantów.

drewno

Autor: Tim Parkinson
Źródło: http://www.flickr.com

Oczywiście przed montażem takich desek na ogrzewanie, wypada zadbać o dobre przygotowanie posadzki, a konkretniej zrobienie wylewki, dzięki której osiągniemy odpowiednią, dobrą wilgotność. Montaż desek na ogrzewanie podłogowe ma obowiązek przechodzić kompetentnie oraz fachowo, zatem jeżeli sami nie wiemy, jak na przykład go wykonać – pożądane byłoby zlecić to zadanie osobie z większym doświadczeniem. Będziemy posiadać wtenczas pełne przekonanie, że cały montaż przebiegł profesjonalnie oraz starannie. To zezwoli nam na długo cieszyć się funkcjonalnym i praktycznym ogrzewaniem podłogowym, jakie sprawi, iż nasze mieszkanie stanie się jeszcze bardziej wygodne i przytulne.

Comments are closed.