panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Wspólne wczasy w dwóch różnych częściach kraju. Przydatne sugestie

Wybranie miejsca na wakacje nie jest łatwe jeśli mamy w domu fanów wypoczynku w górach i nad jeziorem. Można spróbować pogodzić obie strony, wybierając objazdowe wakacje przez cały kraj. Jak to zrobić mając zaledwie kilka dni do na urlop?

szczecin port

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności postanówmy, gdzie najpierw – czy w góry, czy na północ Polski. Jeżeli wybierzemy północ, możemy zatrzymać się na przykład w Szczecinie i – jeżeli wybieramy auto jako środek lokomocji – podróż w góry pokonać przez Niemcy, kierując się na niemieckie autostrady. Zarezerwujmy sobie odpowiednio wcześnie na parę dób apartamenty Szczecin ma dość pokaźną bazę noclegową, więc z pewnością będzie w czym wybierać. Pozostańmy w Szczecinie przez kilka dni i uczyńmy z niego bazę wylotową do zwiedzenia całego wybrzeża Bałtyku – .

Chociaż jeden dzień zostawmy sobie na słodkie lenistwo, będzie potrzebne do zebrania sił przed wypadem w góry. Szukając spania w Szczecinie, na przykład wpisując „apartamenty Szczecin”, poszukajmy od razu informacji o jakimś klimatycznym zajeździe. Jadąc przez Polskę z północy na południe na przykład koleją czy autobusami, dobrze jest wyznaczyć dwa miasta bezpośrednio ze sobą połączone, aby jedną noc przeznaczyć na drogę i nie przejmować się przesiadkami. Podczas wakacji w dwóch odległych rejonach kraju, zadbajmy o dobrze zapakowany bagaż. Bagaż nie może być za ciężki, ale równocześnie musi pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy, które będą ważne na plaży i w pieszych wędrówkach.

Nie zapomnijmy o wytrzymałych, przetestowanym obuwiu, kremach z filtrem, kurtkach przeciwdeszczowych, przewiewnych nakryciach głowy. Weźmy też koc piknikowy, najlepiej kompaktowy i chwytany na rzep i posiadający rączkę, aby swobodnie go nieść. Przyda się także torba termiczna trzymająca temperaturę, jeżeli zabieramy ze sobą schłodzone napoje oraz termos, gdy idziemy na wędrówkę i bierzemy pyszną herbatę.

Dobrze zaplanowany wypad w różne rejony kraju na pewno się powiedzie, jeśli dużo szybciej zaplanujemy dokładnie miejsca pobytu, zabytki do zwiedzania i przejazdy.

Więcej ofert:

Comments are closed.