panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

13 lutego 2020
by admin
Możliwość komentowania Pit 2015 – parę słów na temat rozliczania się przez Internet została wyłączona

Pit 2015 – parę słów na temat rozliczania się przez Internet

Formularz PIT-37 powiązany jest z wszystkimi dochodami uzyskiwanymi a także rozliczanymi przez płatnika (np. pracodawcę). O ile dochodzi do zawarcia kontraktu bądź przeprowadzenia prac, z tytułu których przynależy rozliczyć się indywidualnie, w takim przypadku nie korzystamy z tego dokumentu. Tak więc wszyscy pozyskujący przychody na bazie umowy o pracę, zlecenie albo dzieło mają okazję skorzystania z opcji rozliczenia preferencyjnego.

Continue reading

12 lutego 2020
by admin
Możliwość komentowania Program PIT online 2016 jest praktyczny, bezpieczny i ekspresowo się go rozwiązuje została wyłączona

Program PIT online 2016 jest praktyczny, bezpieczny i ekspresowo się go rozwiązuje

Koniec kwietnia to dla większości osób kategoryczny termin złożenia rozliczeń podatkowych za wcześniejszy rok. W rzeczy samej da się to zrobić już na początku roku, jednak multum osób zostawia każdą rzecz na ostatnią chwilę i później na chybcika musi wypełniać PIT.

Continue reading

5 lutego 2020
by admin
Możliwość komentowania Prowadząc własną firmę musisz zwrócić uwagę na prawa autorskie została wyłączona

Prowadząc własną firmę musisz zwrócić uwagę na prawa autorskie

Wiele osób zastanawia się, czym w ogóle różni się wzór użytkowy od przemysłowego. Różnica jest trudna do opisania, ale w telegraficznym skrócie można to tak wyjaśnić. Tak, więc wzór użytkowy a wzór przemysłowy są przedmiotami, które mogą zostać chronione przez prawo, jeżeli oczywiście są nowatorskie, tzn. nieskopiowane przez kogoś. Wzór użytkowy to dany przedmiot, dana rzecz, coś co można dotknąć, natomiast wzór przemysłowy to całościowe wrażenia dla oka, czyli design. Aby szybciej to zrozumieć, dajmy na to stół, jest wzorem użytkowym, jeżeli na przykład będzie posiadał sześć nóg i blat jest połączeniem szklanej powierzchni z drewnianymi elementami (oczywiście wszystko zrobione w nowatorski sposób), a wzorem przemysłowym będzie wygląd tego stołu, czyli to, że szkło będzie białe i zamglone, a drewno jasne i nogi będą z różnego rodzaju drewna w różnych odcieniach. Możemy zgłosić kilka odmian wzorów przemysłowych, tzn. stół będzie mógł mieć zamglone szkło w różnych kolorach. Taka jest zasadnicza różnica między wzorem użytkowym a przemysłowym.

Continue reading

1 lutego 2020
by admin
Możliwość komentowania Strategie skutecznej reklamy online została wyłączona

Strategie skutecznej reklamy online

Marketing internetowy, tzw e-marketing bez wątpienia kojarzy każdy kto założył swoją stronę www. Jeśli każdego dnia poprawiamy strukturę strony www, dopisujemy tekst, pojawiamy się na rożnych portalach, to są to właśnie czynności reklamowe w Internecie.

Continue reading