panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Wczasy w Europie z klimatem afrykańskim. Sprawdź nasze podpowiedzi

Wczasy z kokosami w Europie? Myśląc w kategoriach najbliższych państw naturalnie będziemy wskazywać kraje „gorącego południa”. Spragnieni odpoczynku podróżnicy decydują się częściej na wakacje poza kontynentem. Gdzie konkretniej? Turystyka kwitnie szczególnie w archipelagach administracyjnie hiszpańskich: Balearach i Wyspach Kanaryjskich.

plaża

Autor: ErasmusOfParis
Źródło: http://www.flickr.com

Nie stołeczny Madryt, nie katedralna Barcelona, a słoneczny klimat jaki mają Grecja czy Wyspy Kanaryjskie przyciąga zwolenników leżakowania, plażowania najbardziej. Do Teneryfy opłaca się dostać się samolotem, przelot nie okaże balastem finansowym nawet dla turysty z mniej zasobnym portfelem. Podobnie sprawa wygląda z Balearami – archipelagiem złożonym z trzech wysp na Morzu Śródziemnym. Oba miejsca odpoczynków, otoczone Atlantykiem lub Morzem Śródziemnym, posiadają w sobie kojący klimat, oderwany od wielkich miast i miejskiego zgiełku. Kusi on urlopowiczów w każdą porę roku, i w upalne lata czy delikatne zimy.

Europa Afryki, czy raczej afrykańska Europa?

Warunki pogodowe klasyfikują bez wątpienia Wyspy Kanaryjskie jako wyspy należące do Afryki. Zarządcy oraz nastawienie mieszkańców są uznawane za europejskie. Archipelag zarabia głównie na turystach, co wytwarza trzecią część lokalnego produktu brutto. To raj dla tych, którzy… chcą taniej zakupić rzeczy. Choć Wyspy wchodzą w skład Unii Europejskiej, nie wchodzą w skład obszaru celnego wspólnoty. Wysokości tamtejszych podatków – w tym kluczowego od usług – są niższe w porównaniu do Europy.(Sprawdź: na Archipelagu Kanaryjskim to ponadto inne atrakcje. Zwolennicy wodnego szaleństwa nie pominą surfowania. Nudzić nie będą się amatorzy połowów – w oceanicznych wodach trafiają się ławice tuńczyka, marliny, pojawią się też… ryby latające. Swoje pasje sprawdzą płetwonurkowie, którzy przez okulary mogą podziwiać podwodny rezerwat Wysp Kanaryjskich.

Egzotyczna odskocznia, niepasująca do Europy, cieszy się od lat dużą popularnością. Wyspy Kanaryjskie to ciekawa opcja na wypoczynek daleko od tłumów ściągających na południe Europy (Włochy, Grecja), ale i bliższa zwykłemu Europejczykowi niż Indie czy Malediwy. Jedno jest pewne – atrakcji wypoczynku z pewnością nie zabraknie.

Comments are closed.