panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

W jaki sposób zapewnić swemu niezapomniane wakacje?

Z całą pewnością chcesz zapewnić swemu dziecku wszystko co najwłaściwsze. Wspaniałym pomysłem są zabawy na wolnym powietrzu, ale co jeśli zwykła gra w chowanego albo gra z piłką już przestała go bawić?
Mógłbyś wtenczas poszukać różnych atrakcji i urządzić przykładowo jakiś poczęstunek w lesie albo na działce.

NIKE

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
sieci

Autor: Roel van Deursen – Spijkenisse – Nederland
Źródło: http://www.flickr.com

Latem mogłabyś także zaproponować swojemu szkrabowi wakacje w siodle. Jeżeli dziecko nie jest w tym momencie zaznajomione z wierzchowcami, mógłbyś zaoferować mu np. urodziny w stadninie. Prawie każda szkółka jeździecka organizuje również takie zabawy. Dzieci mogłyby tam zaznajomić się z tymi cudownymi zwierzętami i po szkole nawet zacząć jeździć na kucykach. Może rozwinie się to na przyszłość w prawdziwą żarliwość? Przecież wakacje w siodle nawet przydatna strona (nawet przydatna strona) to wspaniały sposób spędzania swojego wolnego czasu. Może kiedyś to one zainteresują nią swe maluchy?
Inne przyjemności proponowane przez szkółki jeździeckie to poczęstunki fuzyjne, malowanie buzi czy wyprawy po pobliskich borach. Twoje dziecko być może zaciekawi rysowanie na twarzy, ponieważ raczej wszelaki przedszkolak pragnąłby wcielić się w rolę znanej postaci z bajki. Kolejną propozycją, jaką może zaoferować szkółka jeździecka poznaj szczegóły (poznaj szczegóły) jest tzw. terapia koniem, czyli wykorzystanie rumaka do poprawy usterek w posturze. Takowa forma leczenia jest używana również przy problemach z utrzymaniem równowagi.

Hipoterapia to rodzaj terapii psychoruchowej, która oddziałowuje jednocześnie na kilku płaszczyznach: fizycznej, psychicznej, sensorycznej i społecznej. Medycyna wykorzystuje ją w neurologii, ortopedii bądź w psychiatrii.

Comments are closed.