panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Turystyka w Polsce, czyli atrakcje które powinieneś odwiedzić. Sprawdź rady naszych fachowców

Najnowsze badania na temat turystów przyjeżdżających do Polski udowadniają, że jest to kraj najchętniej zwiedzany przez mieszkańców państw sąsiadujących – Niemiec, Czech, Ukrainy itp. Od chwili otwarcia granic, coraz chętniej przybywają obywatele odleglejszych państw europejskich – Francji, Hiszpanii, czy Włoch. Kraj nie za często odwiedzają osoby spoza kontynentu europejskiego.

w drodze

Autor: prakash sahoo
Źródło: http://www.flickr.com

Najczęściej wybieranymi miejscami pobytu gości z zagranicy są duże ośrodki udostępniające usługi hotelowe na zróżnicowanym poziomie. Rzadziej są to miejsca nagminnie zwiedzane przez Polaków, jak Kazimierz Dolny.

Oczekiwania turystów

Polska zdaniem odwiedzających jest państwem czystym, zielonym, posiadającym bogatą historię i interesujące zabytki architektury. Z drugiej strony, kraj ten jest również znany ze złej infrastruktury drogowej oraz małej ilości lotnisk. Najczęściej turysta będzie chciał podziwiać zabytki jak najbardziej dostępne i przyjazne osobom obcojęzycznym. Przykładem takiego miejsca jest zamek w Malborku, który z uwagi na opcję zwiedzania z przewodnikiem władającym językiem angielskim, niemieckim lub rosyjskim zdobył dobrą opinię w gronie Zagranicznych turystów. Od jakiegoś czasu na zamku tym można również używać darmowych audioprzewodników w wersjach na kilkanaście języków. Powodzeniem cieszą się także festiwale kulturalne jak Wratislavia Cantans, Jazz Jamboree czy ostatnio lubiany wśród młodych ludzi Open’er Festival.

Noclegi

Najchętniej wybierane są międzynarodowe sieci hoteli o niezbyt wysokim standardzie. Odwiedzający bardziej bowiem są w stanie zaufać markom już im znanym z rodzimego kraju, o znanych normach jakościowych. Takie hotele najczęściej lokują się blisko centrum, co dla gościa jest dodatkową zaletą. Pełną listę miejsc noclegowych w określonym mieście można odszukać wpisując w wyszukiwarce internetowej przykładową frazę „noclegi w Gdańsku jak na www.eholiday.pl/noclegi-gdansk-10395.html. Znaczną popularnością cieszą się także przyhotelowe restauracje, jak również lokale gastronomiczne ulokowane niedaleko centrum, bądź miejsca noclegowego. Badania pokazują, że turyści nie poszukują tańszej alternatywy gastronomicznej i często idą pod tym względem na łatwiznę.

Comments are closed.