panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Szkło w naszych wnętrzach czyli jak połączyć wygodę z ładnym wyglądem? Dobre porady od naszych redaktorów

Jeżeli sądzisz, że płytki w Twojej kuchni są niewystarczająco oryginalne – proponujemy abyś zastąpił je szkłem. Szkło w kuchni to aktualny, obowiązujący trend. Koncepcja ta, szczególnie sprawdzi się w niewielkiej kuchni, ponieważ optycznie nada większej przestrzeni naszemu pomieszczeniu.
Jest to wspaniałe rozwiązanie do kuchni z salonem, ponieważ kuchnie te wymagają większej dyscypliny w planowaniu i dobieraniu wyposażenia. Szkło jest bardziej neutralne od płytek ceramicznych, stad pasuje do otwartej kuchni, nie kolidując przy tym z resztą domu.

kuchnia

Autor: Cory Doctorow
Źródło: http://www.flickr.com

Szkło w kuchni oprócz swych walorów dekoracyjnych posiada także wartości praktyczne, co w owym wnętrzu ma duże znaczenie. Wiadomo, w kuchni bezustannie coś pryska i bardzo łatwo o ubrudzenia. W takich sytuacjach sprawdza się połączenie funkcjonalności z elegancją. Dzięki hartowaniu, szkło jest na tyle twarde, że możemy zamontować je przy płytach grzewczych i kuchenkach gazowych. W razie potrzeby można przygotować otwory pod gniazdka elektryczne. Więcej pod adresem.

Montowanie

Zamocowanie nad blatem szklanej tafli w zależności od jego rodzaju da nam różny efekt. Szkło czyste ukaże nam fakturę ściany – mogą to być na przykład surowe cegły lub kolorowe ściany, natomiast szkło bez połysku będzie neutralnym wykończeniem. Polakierowane lub zabarwione da gładką płaszczyznę koloru, a szkło z nadrukiem sitodrukowym będzie pełnić funkcję ekstrawaganckiego obrazu. Musimy jednak zawsze pamiętać o zabezpieczeniu przestrzeni pomiędzy szkłem a ścianą, po to by uniknąć trudnych do usunięcia zanieczyszczeń. Produktem uszczelniającym może być silikon lub miękkie gumki (uszczelki), które dopasowują się na krawędziach do nierówności materiałów i wypełnią powstałe szczeliny. Wśród nowości pojawia się szkło z zainstalowanymi diodami i antybakteryjne.

O dobrodziejstwach kabin prysznicowych każdy z nas wie, ale doceniamy je szczególnie rano, gdy błyskawiczny prysznic orzeźwia nas i ładuje pozytywną energią na cały dzień. Kabina prysznicowa jest znakomitym dodatkiem wnętrza łazienki i niezwykle funkcjonalnym rozwiązaniem, zabierającym niewielką przestrzeń.

Wiele modeli zaopatrzonych jest w dodatkowe rozwiązania, o których kupujący często nie wiedzą. A warto się nad nimi zastanowić, gdyż mają one ogromny wpływ na komfort użytkowania, np. na łatwość w czyszczeniu kabiny. Oferta kabin jest tak bogata, że zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów, sprawdź na .

Comments are closed.