panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Skuteczne sposoby zabezpieczenia domów oraz mieszkań przed włamaniami i kradzieżami

Jedną z istotniejszych spraw, o której trzeba pomyśleć przy stawianiu swojego domu, jest zagwarantowanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa. Wiąże się to nie tylko z zakupem porządnych drzwi z dobrymi zamkami oraz zamontowaniem alarmu, ale także na odpowiednim zabezpieczeniu wszystkich okien i wejść do garażu.

Wiele osób skupia się bowiem przede wszystkim na wejściu głównym do lokalu, a w praktyce większość włamań będzie się odbywać w całkowicie odmienny sposób.
Roleta zewnętrzna w wersji pod tynk

Autor: IFTM Internorm
Źródło: IFTM Internorm

Złoczyńcy wiedząc, że wejściowe drzwi są dobrze chronione szukają innych sposobów na wejście do wnętrza. I najczęściej je znajdują, bo wiele osób zupełnie zapomina o niewielkich okienkach w piwnicy czy drzwiach garażowych z tyłu domu. Często tego typu miejsca nie mają żadnych zabezpieczeń, przez co są łatwe do sforsowania, chociaż niektórzy przekonują się o tym dopiero wtedy, jak już się coś wydarzy.

Jeżeli chcesz obejrzeć coś faktycznie niecodziennego? Nie ma jakiegokolwiek kłopotu – spójrz na to (https://www.wiazar-system.pl/o-firmie/) a satysfakcja będzie gwarantowane.

A przy wykorzystaniu stosunkowo niedrogich metod da się znacznie poprawić bezpieczeństwo budynku, zdecydowanie lepiej więc będzie zająć się tym wcześniej (). Jednym z najlepszych sposobów na ochronę garażowego wejścia garaż są bramy segmentowe. Są one niezwykle funkcjonalne, wygodne w użyciu, a dzięki zastosowanym rozwiązaniom także bezpieczne. Bramy tego typu są oferowane w bardzo dużej liczbie odmian i wzorów, więc nie powinno być problemu z dopasowaniem ich do danego budynku.

brama garażowa

Autor: Normstahl
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/ssd_topclassic_eurodekor_bright_0707.jpg
Wykonane są najczęściej z solidnej, wytrzymałej blachy, co może znacznie utrudnić możliwość wejścia przez nie, jest także możliwość zamontowania dobrych zamków (poznaj dodatkowe informacje). We współczesnych ochronnych rozwiązaniach bardzo dobrze sprawdzają się też rolety zewnętrzne.

Jak sama ich nazwa wskazuje, przeznaczone są do montażu z zewnętrznej strony okiennice, oprócz standardowych funkcji takich jak chronienie przed warunkami atmosferycznymi mają także spore znaczenie przy ochronie przeciwwłamaniowej. Rzecz jasna nie są one przeszkodą której się nie da pokonać, lecz znacząco mogą wydłużyć czas dostania się do wnętrza, co znacznie ogranicza ryzyko kradzieży.

Comments are closed.