panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Ściany – istotny element wszystkich mieszkań

Ściany stanowią bardzo ważny element, który wyznacza granice budowanego budynku. Ich rola to przenoszenie obciążenia, jakie wytwarzają dach i stropy. Z tego powodu murowanie ścian jest istotnym zadaniem, od którego będzie zależała przyszłość budowanej budowli.

Stawianie ścian można rozpocząć, kiedy będą zaizolowane już fundamenty. Niezależnie od metody, jaką wykonywane będzie murowanie ścian , pierwsza warstwa powinna zostać wykonana na klasycznej zaprawie grubości 2-3 cm. Murowanie ścian wiąże się przede wszystkim z prawidłowym ich ustawieniem. Ściany muszą być ustawione idealnie w pionie, a każdy z elementów je budujących w każdym rzędzie powinien być wypoziomowany.

Obchodzi Cię wyłącznie wiarygodna informacja z www (https://www.mkplastimex.pl/122-tarcze-do-ciecia-kamienia)? Jeżeli tak, to zapraszamy do przejrzenia naszej witryny, na której za każdym razem znajdziesz najlepsze fakty.

Za sprawą tego siły, które będą działały na ściany z góry będą rozprowadzane równomiernie, a budowany budynek nie zawali się jak przysłowiowy domek zrobiony z kart.

ściana

Autor: katsrcool (Kool Cats Photography)
Źródło: http://www.flickr.com

Aby murowanie ścian przebiegało prawidłowo, a dom się nie się nie zawalił, trzeba uwzględnić, że pustaki bądź bloczki gazobetonowe muszą być powiązane ze sobą (więcej). Co oznacza to w praktyce? Chodzi o to, by elementy te były umieszczane w kolejnych warstwach z zwracającym uwagę przesunięciem ich pionowej krawędzi o co najmniej 4/10 wysokości elementu. Zazwyczaj przesunięcie to wynosi około 5 do 6 centymetrów. Szczególną uwagę powinno się zachować w przypadku narożników. Wiele osób decyduje się na ściany dwuwarstwowe.

Wyróżniającą je cechą jest to, że mur pełni rolę elementu konstrukcyjnego, a zastosowane ocieplenie z kolei jest podstawową i ważną ochroną budynku przed zbyt dużą utratą ciepła. Trzeba pamiętać, że tego typu ściany stanowią połączenie dwóch kompletnie różnych materiałów, z których każdy charakteryzuje się innymi funkcjami (ściana dwuwarstwowa). Jednak ich współdziałanie pomaga osiągnąć podstawowy cel, jaki stawia się przed tego rodzaju ścianami. Ściany dwuwarstwowe mają bowiem za zadanie stworzenie porządnego, energooszczędnego domu. Dobrze jest zatroszczyć się więc, by tego rodzaju ściany znalazły się w wznoszonym właśnie domu. Za sprawą tego będziemy mogli w dużym stopniu zmniejszyć wydatki na ogrzewanie pomieszczeń. A to jest dla bardzo dużej grupy osób naprawdę niezmiernie ważne.

Spodobał Ci ten artykuł? To ekstra, sprawdź stronę rzygacze balkonowe pod tym adresem. Zobaczysz tam większą ilość informacji na podobny temat.

Nawet chociaż trochę mniejszy rachunek może być wielką ulgą dla portfela.

Comments are closed.