panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Rezerwy na świadczenia

Wszyscy doskonale wiemy jak wygląda życie u nas w Polsce. Najpierw idziemy do szkoły obowiązkowej, potem na studia (tu już przymusu nie ma) a potem zaczynamy szukać pracy. Gdy już mamy pracę, bywa, że pracujemy na jednym stanowisku przez wiele lat. Gdy już posiadamy ten nasz zakład pracy musimy pamiętać, że jest coś takiego jak rezerwy pracownicze. Takie rezerwy to opcja uzyskania świadczeń w chwili, gdy będzie taka potrzeba. Zakład pracy odciągając minimalną część wynagrodzenia przechowuje te pieniądze i przez to pracownicy są w stanie otrzymywać różnego rodzaju zapomogi albo pożyczki pracownicze.

posiedzenie firmowe

Autor: NCDOTcommunications
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście dużo jest zależne od organu prowadzącego firmę – czyli jest zależne do którego sektora działalność jest zaliczana firma, w której pracujemy to jest czy to przemysł, czy np. budżetówka. Wszystkie firmy muszą mieć wg Krajowego Standardu Rachunkowości takowy kapitał na świadczenia różnego rodzaju. Oczywiście pracodawca musi też pamiętać o regularnym płaceniu wynagrodzenia, czyli świadczeniach za pracę, która jest wykonana w pewnym terminie, ale to już inna sprawa. Ale, jeśli pracujemy już jakiś czas w firmie, nie zapominajmy o tym, że gdy będzie jakaś trudna sytuacja, to możemy zgłosić się po rezerwę, która jest stworzona dla nas. Często ludzie nie pamiętają o tym co ich, albo mówią, że nie pójdą prosić o trzysta złotych, ale jeżeli się człowiekowi należy to, czemu miałby nie skorzystać. Mamy plan wynagrodzić Państwa w późniejszym czasie

Gdy tworzymy swoją firmę, albo jesteśmy w zarządzie jakiejś dużej spółki dobrze, byśmy nie zapominali o czymś takim jak opcje menadżerskie – szczegółowo tutaj – link do interesującej strony. Tyczy się to zwłaszcza firm, które posiadają akcje na Giełdzie Papierów Wartościowych. Opcje menadżerskie to wynagrodzenie, którego przekazanie jest odroczone w czasie, które jest związane z planami motywacyjnymi. W związku z tego typu świadczeniami menadżerowie otrzymują prawo do zakupu akcji spółki, albo – witryna w tym temacie – do gotówki.

Jeżeli chodzi o wypłatę tego typu wynagrodzenia gotówką, to jest to przeliczane podług wartości akcji. Opcje menadżerskie są przeznaczone dla zarządów. Szeregowi pracownicy powinni raczej liczyć na rezerwy pracownicze. Tak, więc wszyscy mają jakąś możliwość dodatkowych rezerw świadczeń. Tak, więc po pierwsze warto o nich pamiętać, a secundo trzeba dowiedzieć się jak dane świadczenia są realizowane w firmie, w której jesteśmy zatrudnieni.

Comments are closed.