panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Podwyższenie powierzchni życiowej – jak tego dokonać?

Wzrastające ceny mieszkań w miastach nie wpływają na podniesienie ich przestrzeni użytkowej. Dysponując pomieszczeniem względnie wysokim możemy je stosownie zorganizować. Antresola w domu to wybór dla osób, które dysponują małymi powierzchniowo, ale wysokimi pomieszczeniami.

Zwykle antresola traktowana jest jako pomocna przestrzeń. Na budowę antresoli powinni sobie zezwolić nie tylko posiadacze wysokich pomieszczeń w czynszówkach, ale coraz to nagminniej na ich budowę decydują się osoby mieszkające w domach jednorodzinnych.

Antresola w domu to ciekawe rezultaty przestrzenne we wnętrzu. Przestrzeń na górze przenika się z powierzchnią na dole, antresola równocześnie dzieli i łączy. Właściciele osiągają nowatorskie perspektywy widokowe. Schody na antresolę i balustrada zdołają być atrakcyjnymi składnikami wnętrza (oferta balustrad). Balustrada może okazać się właściwym miejscem na rozmieszczenie roślin pnących. Dla osób, które kochają otwarte przestrzenie i życie rodzinne, antresola w domu jest pomysłem godnym uwagi.

Projektując antresolę powinno się wiedzieć, jak znaczącą rolę mają schody na antresolę. W zależności od doboru schody zabierają spory kawałek powierzchni dolnej. Najwygodniejszym wyjściem są schody na antresolę, jakie posiadają komfortowe szczeble. Niezwykle ciekawie przedstawiają się schody (zobacz schody gdynia) kręcone, mimo to częściej używane są schody o mniej komfortowych stopniach, lecz zajmujących mniejszą ilość miejsca. Zobacz: nasza oferta.

Zobacz również: antresola w salonie

Kiedy decydujemy się na antresolę w domu, musimy zatroszczyć się o surowce, z jakich będą skonstruowane jej bazowe

schody zabiegowe

Autor: Rintal Polska
Źródło: Rintal Polska

fragmenty konstrukcyjne. Podpory, belki, oraz płyta podłogi muszą być wykonane z należytych tworzyw.

Części konstrukcyjne stworzone przeważnie z drewna bądź metalu. Struktury drewniane doskonale komponują się z wnętrzami standardowymi, dodając im szykownego, a jednocześnie prawdziwego charakteru. Trochę inaczej jest z konstrukcjami metalowymi, uważanymi za nowatorskie. Sprawdzą się w pomieszczeniach o nowoczesnym wystroju i nastawionych na minimalizm. Należałoby zaznaczyć, że antresole metalowe zajmują na ogół mniej miejsca aniżeli antresole wykonane z drewna.

Comments are closed.