panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Planujesz rozpocząć bieganie, ale nie wiesz, czy wytrwasz w tym postanowieniu? Zobacz, jak możesz zwiększyć swoje szanse

Bieganie staje się coraz bardziej popularne. Dzisiaj biega już praktycznie każdy z nas. Większość zaczyna, jednakowoż ta przygoda nie zawsze trwa zbyt długo. Wiele osób wypala się już po miesiącu. Co więc zrobić, ażeby się nie stracić motywacji?

biegacze

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

To pytanie zdaje sobie wiele osób, toteż postaram się wam przedstawić parę niezawodnych metod, które pomogą wam podtrzymać wysoką motywację. Po pierwsze, co bardzo ważne nie przesilaj się. Początki z bieganiem muszą się zaczynać od swobodnych przebieżek oraz marszobiegów. Może to pomóc także w uniknięciu kontuzji, takie jak naciągnięcia, zerwania mięśni i tak dalej Warto też znaleźć kompana albo grupę biegową. Kiedy ćwiczymy z inną osobą jest nam o wiele łatwiej nie tylko utrzymać motywację (bo przecież jak się zgadaliśmy, to nie można nagle odmówić), ale też podczas samego treningu staramy się bardziej. Jest to szczególnie ważne, kiedy dostaniemy się już na pewien poziom, gdyż wtedy nie odczujemy regresu.

Dodatkowo odnajdź sobie cel. Może być nim wszystko, od zrzucenia na wadze pięciu kilo do pobiegnięcia maratonu. Istotne by posiadać cel jasno określony, na którym nam zależy. Ponadto biegaj o różnorodnych porach, na wielu trasach. Wybierz parę ścieżek, najlepiej z interesującymi widokami. Dzięki temu faktycznie nie umrzesz z nudów. Mam nadzieję, że te cztery punkty cię zmotywowały i pomogą ci wytrzymać w dążeniu do swoich celów treningowych. Ale to jeszcze nie wszystko, gdyż na razie mowa była jedynie o motywacji i sposobach, jak biegać, żeby odczuć rezultaty. Nie zapominajmy jednak o tym, że musimy być właściwie przygotowani, czyli liczy się odpowiednie obuwie i strój.

Koszulki do biegania powinny być przewiewne, nie możemy się w nich zbytnio pocić, ponieważ będziemy zniechęceni . Buty to z pewnością ważniejsza sprawa, gdyż jak będziemy mieli niezbyt wygodne obuwie, to możemy być przekonani, iż błyskawicznie zrazimy się do tej aktywności. Buty powinny być dopasowane do biegów, nie można korzystać z butów, w jakich chodzimy na co dzień, ponieważ po pewnym czasie jesteśmy w stanie mieć kłopoty z nogami.

Comments are closed.