panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Planowanie budżetu domowego

Po co mi to planowanie? Przecież i tak wydajemy wszystkie pieniądze, jakie zarobimy. Nie ma sensu notowanie wydatków, od tego nie przybędzie mi wszak pieniędzy. A jednak powinniśmy mieć pojęcie, na co jak też czy z pewnością dobrze wydajemy nasze pieniążki.
budżet domowy jest to zestawienie dochodów jak też wydatków, zazwyczaj tyczące się każdego miesiąca.

pożyczka pozabankowa feniko

Autor: Jemel May
Źródło: http://www.flickr.com
systematyczna kontrola budżetu pozwoli Ci oszacować kondycję pieniężną Twojej rodziny oraz umożliwi zarządzanie środkami. Budżet domowy można prowadzić w notesie, możemy również przygotować nieskomplikowaną tabelkę w Excelu. Układanie budżetu zaczynamy od dokładnego rozpisania wszystkich stałych przychodów jak też kosztów. Do przychodów należą Wasze pensje, lecz pamiętaj także o przychodach z dodatkowej pracy i zleceń, z bankowych lokat, z najmu mieszkania, z udziałów w firmach. Koszty to nieskończona liczba pozycji – kredyty, opłaty za mieszkanko, Internet, ubezpieczenia za samochód, opłaty za przedszkole a także wszystkie codzienne wydatki – pożywienie, odzienia, przewóz, kultura, medykamenty, itp.
Bazą planowania budżetu domowego będzie uprzytomnienie sobie struktury wydatków a także rozdzielenie ich na 2 części – wydatki niezbędne, takie jak kredyty, opłaty za media, żywność i te ponadprogramowe, takie jak rozrywka, używki, poniektóre ciuchy albo jedzenie. Dokonując takiego rozdziału, można ocenić swoją sytuację finansową a także opracować następne kroki.

Koszty muszą zostać rozpisane w sposób dokładny, jednak niezbyt detalicznie, bowiem zrazi Cię liczba pozycji do uzupełnienia. Powinniśmy przez 2 miesiące dokładnie rejestrować wszystkie wydatki, aby zbadać na co wydajesz pieniądze. W kryzysowej sytuacji uratować może cię pożyczka pozabankowa Feniko.

Comments are closed.