panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Ostatni czas by pomyśleć o zabezpieczeniu dostaw gazu na zimę

Koniec lata to ostatni moment na to aby przyjrzeć się temu czy nasza firma ma zapewnione dostawy paliw energetycznych na okres zimy. Chodzi tu w głównej mierze o gaz, który jest fundamentem sprawnego istnienia wielu firm. Sprawa jest tym ważniejsza kiedy zauważy się dzisiejsze zawirowania natury politycznej we wschodniej części Starego Kontynentu. Turbulencje w kontaktach z Rosją, która jest jednym z większych producentów gazu na świecie mogą przynieść w najbliższym okresie wiele kłopotów z dostarczaniem tego surowca.

stacja gazowa

Autor: bobbi vie
Źródło: http://www.flickr.com

W poprzednim systemie handel gazem był zajęciem wyłącznie firm państwowych, takich jak na przykład Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo, które było monopolistą na polskim rynku paliw kopalnianych. Jednak od kilku już ładnych lat w naszym kraju pojawia się ogrom niezależnych od monopolisty firm prywatnych zajmujących się dostarczaniem paliw w różnych stanach skupienia dla klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych. Najczęściej taka oferta obejmuje kontrakty na dostarczanie gazu na okres ponad 12 miesięcy, jednak coraz częściej wchodzą w grę również znacznie krótsze okresy np. miesiąc czy kwartał – strona tutaj na

handen.pl
Jest to bardzo opłacalne dla konsumenta, który może zamówić dostawy tylko na określony czas, dla przykładu tylko czas zimy. Co ważne jest także możliwość parafowania umowy na tak popularne ostatnio dostawy dywersyfikacyjne. Dochodzi do tego w przypadku kiedy dana jednostka gospodarcza ma już podpisaną umowę na otrzymywanie gazu jednak dla bezpieczeństwa chce posiadać ubezpieczenie w postaci posiadania innego dostawcy. Dzięki temu ryzyko jakichkolwiek kłopotów jest naprawdę niewielkie, a to w biznesie kwestia bardzo ważna.

Comments are closed.