panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

O jakich rzeczach należy pamiętać jeżeli się zamierza zakupić nowo wybudowane mieszkanie u dewelopera

Własne mieszkanie to dla niejednej rodziny jedno z największych pragnień, niestety w naszych realiach jest także marzeniem bardzo kosztownym. Mało komu udaje się kupić swoje mieszkanie bez brania kredytu, przeważnie na kilkadziesiąt lat, a niestety będzie też sporo osób, które go nigdy z powodów finansowych nie otrzymają.

jadalnia

Źródło: www.morguefile.com
Jednak jeżeli ktoś już będzie miał finansowe możliwości i zdecyduje się na zakup, to musi pamiętać o kilku istotnych rzeczach, ponieważ ich zaniedbanie może się skończyć bardzo poważnie. Najważniejszą rzeczą jest trafienie na odpowiednie mieszkanie. W dużych miastach przeważnie jest sporo inwestycji w różnych dzielnicach, więc teoretycznie jest w czym wybierać. Nowe mieszkania http://www.archicom.pl/inwestycje-mieszkanioweć i na starych, dawno pobudowanych osiedlach, na których już jest cała niezbędna do wygodnego mieszkania infrastruktura, i na całkowicie nowo powstających, gdzie dopiero wszystko zaczyna się robić. Tu należy trochę uważać, bo jeżeli osiedle przykładowo będzie posiadać tylko jedną ulicę z dojazdem, która oprócz tego będzie z kamieni, to może się okazać, że na długi czas tak pozostanie.

Osiedle Cztery Pory Roku

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Niezwykle ważną rzeczą podczas zakupu nowego mieszkania jest odpowiednie sprawdzenie dewelopera. Dzisiaj interesy klientów są już dobrze ochraniane, więc sytuacje, kiedy deweloper zgromadził środki na inwestycję po czym uciekał z nimi zostawiając gołe ściany już nie powinny się zdarzać. Lecz nadal ryzyko problemów jest dość duże, jeżeli już przy rozpoczęciu prac pojawiają się sygnały, że nie wszystko jest w porządku.

Ten tekst jest dla Ciebie atrakcyjny? Jeżeli tak to, przeczytaj też pokrewne wątki (https://www.swiatnieruchomosci.pl/dzialki/sprzedaz/), które posiadają informacje na przedstawiany temat.

Koniecznym elementem zakupu mieszkania, o czym niestety wiele osób zapomina, jest podpisanie przedwstępnej umowy u notariusza. Dzięki temu w razie jakiś problemów związanych z końcowym odbiorem mieszkania będzie się miało znacznie więcej praw niż wtedy, gdy umowa w ten sposób nie zostanie podpisana. Przed końcową decyzją należy też się zorientować, jak wyglądają wcześniejsze budowy zrealizowane przez dewelopera, bardzo pomocny będzie w tym przykładowo internet, na niejednym forum ludzie dzielą się swoimi przeżyciami i opiniami w tym temacie.

Comments are closed.