panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Nowoczesnemetody izolacji w budownictwie.

Główny etap budowy mieszkania kończy się położeniem dachu. Co dokładnie za tym idzie, dodatkowo i izolacja dachu przed wpływem przeróżnychskładników atmosferycznych. Są dwa warianty izolacji: poprzez położenie wełny mineralnej przy poddaszu czylipoprzeznatrysk pianki poliurentanowej.

Pianka budowlana

Autor: Porotherm
Źródło: Porotherm
Ta współczesna metoda izolacji cieplnej nie jest jeszcze popularna w Polsce na tyle dobrze, aby każdy mógł ją polecić. Spełnia jednak zdumiewające właściwości termoizolacyjne i dodatkowo hydroizolacyjne. Natrysk pianki poliurentanowej powstaje z dwóch płynnychsubstratów: poliolu i dodatkowo izocyjanianu – . Oba elementy są rozgrzewane do rekomendowanej temperatury w specjalnym urządzeniu spieniającym, a w następnej kolejności zmieszane ze sobą w tzw. głowicy natryskowej, na sam koniec pod sporym ciśnieniem zostają rozpylone na izolowaną powierzchnię.

Tego typu natrysk może być zastosowany w środku na ścianę czy sufit, i na zewnątrz domu np.

Te interesujące wiadomości posiadają swoją kontynuację. Masz ochotę ją poznać? Więc idź do serwisu (http://www.oknagalio.pl/) i tam ciesz się fascynującymi wątkami.

na dachach. W chwili, kiedy natrysk aplikujemy na zewnątrz dobrze jest go ochronić przed emanowaniem UV. Piankę promuje m.in. to, iż jest nieszkodliwa dla środowiska, ma bardzo wysokąodporność i szczelność na pierwiastki chemiczne, pleśń i grzyby i znakomitą przyczepność do różnego rodzaju podłoży. Dodatkowo jest łatwa w nanoszeniu, co wyraźnie ułatwia i przyspiesza robotę.

Jeśli chcesz odnaleźć rzeczywiście bardzo dobre źródło, spójrz na tekst, który był napisany przez autentycznego profesjonalistę.

Kolejnymi zaletami jest to, że dzięki piance następuje prędka termorenowacja oraz hydroizolacja jak również to, że piankę można położyć na zużyte podłoże bez uprzedniego likwidowania – więcej na: .

Koszty natrysku to ok. 43 zł/m2 do 52 zł/m2 w zależności od tego którą grubość pianki dobierzmy. W zapłatę zostaje wliczona dodatkowo gwarancja na okres 10 lat. Izolacja natryskowa pomaga oszczędzić i znacznie zmniejszyć koszty utrzymania obiektów na właściwym poziomie wilgoci oraz w prawidłowej temperaturze.

Podsumowując, jest to inwestycja na niemało lat, bowiem materiał jest bardzo trwały. Powinno się zastanowić się więc nad tym, czy stereotypowe materiały termoizolacyjne zachowają te same parametry co pianka przez chociaż połowę tego okresu czasu, czy lepiej byłoby postawić na pewność i 100% jakość.

Comments are closed.