panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Niesamowity ogródek na najwyższym piętrze bądź ekologiczny dach naszego bloku mieszkalnego

Inwestorzy mają obowiązek zrekultywować teren zniszczony w trakcie prac budowlanych. Mogą sadzić drzewa w okolicy wybudowanych bloków albo zazielenić przestrzenie miedzy nimi. Świetnym rozwiązaniem będą również dachy zielone. Często stosowanym pokryciem bloków mieszkalnych tudzież innych obiektów użyteczności publicznej jest styropapa. Bardzo dobrą alternatywą dla takiego pokrycia dachowego są dachy zielone.

dach płaski

Autor: Matt Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Dzięki nim możemy zatroszczyć się o środowisko oraz wynagrodzić przyrodzie zniszczenie terenu podczas budowy przykładowo nowego bloku bądź innego budynku. Dachy zielone podnoszą wartość budynków i są niesamowicie ekologiczne. W dodatku dzięki roślinom wytwarza się więcej tlenu a także można wydłużyć żywotność naszego dachu. Dach z roślinami będzie na pewno piękną ozdobą budynku, ważne jest jednak, by był odpowiednio wykonany. Betonowe osiedle może stać się przepięknym, zielonym miejscem, które idealnie wykorzysta każdy fragment wolnej przestrzeni na rozwój roślin a także drzew.

Więcej – http://www.megastyro.pl/regranulat-styropianowy.html

Dobrze jest więc planując inwestycję zainteresować się takim rozwiązaniem w formie zielonego dachu. Jeżeli zdecydujemy się na dachy zielone, najlepiej zatrudnić doświadczone firmy, które doskonale wiedzą jak należy przygotować dach, by rośliny miały odpowiednią ilość wody tudzież aby dach był szczelny. Niezwykle ważne jest podłoże, które chroni przed negatywnym działaniem korzeni na przykład poprzez niszczenie betonu. Sadzone rośliny nie mogą być za ciężkie. Bardzo dobrze będą sprawdzały się niewielkie gatunki, wytrzymałe na różnego rodzaju warunki atmosferyczne i które potrzebują wiele słońca.

Możemy też wybrać zazielenianie ekstensywne, czyli sadzenie większych gatunków krzewów bądź drzewek. W takim przypadku jednak niezbędne jest podłoże o dużej grubości. Może być to wspaniały dodatek przykładowo do apartamentu na najwyższym pietrze w formie ogrodu na dachu. Nawet budując betonowe osiedla można skutecznie zadbać o przyrodę. Rośliny w mieście są bardzo ważne, ich widok poprawia nam nastrój a także zmniejszają one szkodliwe następstwa zanieczyszczenia powietrza. Warto więc wybierać tego rodzaju zielone rozwiązania jako pokrycia dachowe – [odnośnik].

Comments are closed.