panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Na pewno każdy z nas musi obliczać każdego roku swój podatek od przychodów

Prawie każdy z nas musi rozliczać co roku swój podatek od przychodów. Urzędy Skarbowe nigdy nie pozwalają na zwłoki w złożeniu zeznania podatkowego – ostateczny termin przypada na trzydziesty dzień kwietnia. Jeśli do tego terminu nie złoży się zeznania podatkowego, może wiązać się to z dużymi problemami.

program
Dlatego zawsze większość osób dobrze pilnuje tego dnia i stara się podliczyć swoje zarobki z poprzedniego roku pracy. Najczęściej oddajemy Urzędowi Skarbowemu sporą część swoich przychodów. Istnieje jednak parę przepisów, które umożliwiają odliczenie określonych kwot od podatku i korzystniejsze rozliczenie. Jedną z takich możliwości jest przekazanie jednego procenta swojego podatku. Wskazana w Twoim rozliczeniu OPP, czyli organizacja pożytku publicznego z pewnością w słusznej sprawie wykorzysta te pieniądze.

Mnóstwo osób korzysta z takiej możliwości – wprawdzie 1 procent nie wydaje się zbyt sporą sumą, jeżeli jednak swój jeden procent podatku odda wiele osób, może się z tego zrobić naprawdę spora suma. Co roku organizacje pożytku publicznego wyświetlają sporo reklam, w których informują o możliwości oddania jednego procenta należnego podatku na konkretny cel. Zawsze można skorzystać z takiej opcji. Jeżeli nawet nie masz wybranej jednej organizacji, możesz oddać swoje podatki na jedną z dowolnie wybranych instytucji.

program

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo programów do obliczania podatków daje taką możliwość. Jeśli jednak znasz jakąś organizację, na rzecz której możliwe jest oddanie swojego datku, musisz ją wskazać. Niejednokrotnie organizacjami pożytku publicznego są samorządy szkolne – dlatego możesz przekazać swój zarobek szkole, w której uczy się Twoje dziecko. Takie pieniądze niewątpliwie mogą być świetnie zagospodarowane. Możesz oddać swój podatek również na jedną z fundacji zajmujących się pomocą ubogim – Czerwony Półksiężyc, WOŚP, ITAKA czy różnego rodzaju fundacje pomocowe – możliwości jest naprawdę sporo.

Być może Twój datek nie będzie zbyt duży, jednak w tym wypadku doskonale sprawdza się powiedzenie – ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka. Jednocząc siły można zadziałać naprawdę wiele – a podarowanie swojego podatku na jedną z organizacji pożytku publicznego to naprawdę genialny pomysł.

Comments are closed.