panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Kilka wskazówek dla osób, które szukają mieszkania – nabyć lokal z rynku wtórnego czy świeżo wybudowany prosto od dewelopera

Wiele osób szukając lokum dla siebie nie wie, czy kupić już zamieszkałe, na jakimś starszym osiedlu, czy też wybrać całkowicie nowe, prosto od firmy deweloperskiej. Oba te rozwiązania będą mieć swoje zalety i wady, i należy wszystko dobrze przemyśleć wcześniej, zanim się podejmie ostateczną decyzję. Kupując używane mieszkanie w pewnym sensie się skazuje na to, co ktoś w nim wcześniej robił.

Kameralne Osiedle Praha na Grochowie

Autor: PROFBUD
Źródło: http://www.profbud.info
Można rzecz jasna kupić mieszkanie do remontu i urządzić go tak jak się chce, lecz większość sprzedawanych lokali jest w na tyle dobrej jakości, że remont nie będzie się opłacał. Do zalet mieszkań używanych zaliczyć można mniejsze ceny, ale również fakt, że wie się bardzo dobrze, jaka będzie dookoła infrastruktura. Mimo wszystko jest to bardzo istotny element, szczególnie jeżeli się ma dzieci. Wożenie kilkulatka na sąsiednie osiedle (przegląd techniczny wrocław) do przedszkola czy lekarza na pewno nie jest ani wygodne, ani tanie. I szukając mieszkania na jednym ze stojących już osiedli można to wszystko dokładnie posprawdzać.

Parę porad dla osób szukających mieszkania – nabyć lokal z rynku wtórnego czy świeżo wybudowany prosto od deweloperaWiele osób woli jednak zakupić mieszkanie świeżo co wybudowane, które da się po swojemu umeblować i wykończyć. Rzecz jasna taki zakup również będzie miał sporo zalet, choć trzeba mieć na uwadze parę istotnych spraw, żeby nie było później kłopotów z zakupem.

Po pierwsze nowe mieszkania Praga (zobacz) będą trochę droższe od używanych, poza tym dostaje się je bez wyposażenia i należy jeszcze posiadać odpowiednią kwotę na prace wykończeniowe. Koniecznie przed kupnem trzeba bardzo dobrze przeczytać umowę przedwstępną, w której określa się prawa i obowiązki obu stron.

Niekiedy deweloperzy mogą naciągać to w swoją stronę, można wtedy spróbować wynegocjować zmianę mało korzystnych zapisów. Warto także mieć na uwadze to, że nowe mieszkania na grochowie oddawane są niekiedy w miejscach, w jakich nie ma jeszcze wielu potrzebnych do normalnego życia obiektów i instytucji, warto dowiedzieć się, w jaki sposób planowany jest ich rozwój.

Comments are closed.