panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Jakim sposobem rozpoznać dobrego doradcę finansowego?

Doradcy finansowi pomagają w korzystnym zarządzaniu finansami. Ich porady przydadzą ci się, kiedy nie masz czasu, i na chodzenie po bankach i zestawianie ofert finansowych. Jakim sposobem znaleźć dobrego doradcę finansowego? Zanim postawisz na konkretną osobę albo firmę, sprawdź dokładnie, czy jest kompetentna. Niestety, na rynku nie brakuje nieuczciwych profesjonalistów a także zwyczajnych oszustów. Zacznij od próbnych spotkań z kilkoma konsultantami z rozmaitych firm. Pewniejszym źródłem będzie jednakże przyjaciel, który już korzystał z usług doradcy. Być może poleci ci sprawdzonego specjalistę.

Na spotkaniu wybadaj profesjonalizm doradcy. Częstokroć jego pensja jest uzależniona od liczby sprzedanych usług, zatem będzie próbował wcisnąć ci cokolwiek, byleby zarobić. Dobry profesjonalista bada indywidualne konieczności swojego klienta i wtenczas dobiera dla niego produkt. Sprawdź również, czy wyselekcjonowana przez ciebie firma jest niezależna, zatem czy jej posiadaczem nie jest żaden bank bądź inna instytucja finansowa i czy ma w swojej ofercie szeroki przekrój produktów finansowych, różnorodnych instytucji. Doradca finansowy winien wypytywać szczegółowo o twoje finanse. Ty również nie bój się pytać o wszystko. Pamiętaj, iż jego argumenty muszą być rzeczowe. Nie ufaj doradcom, jacy nazbyt mocno naciskają jak też pokazują tylko jeden produkt.

Intrygujący tekst? Jeśli tak uważasz, kliknij ten link. W tamtym miejscu czeka na Ciebie więcej bonusów – one też Cię żywo zaciekawią.

Można wtenczas podejrzewać, że doradca nie jest niezależny.

doradca

Autor: iStock
Źródło: iStock

Za rozmowę z konsultantem jak też radę nie płacisz. Przedsiębiorstwa doradztwa finansowego zyskują dopiero, gdy wykupisz konkretny produkt. Dlatego tak ważne będzie znalezienie solidnego specjalisty, który poleci ci taką polisę lub fundusz, na których nie stracisz. Nie dziw się, jeżeli po zwieńczeniu transakcji doradca poprosi cię o kontakt do twych znajomych, żeby zaoferować im swe usługi. W tenże właśnie sposób działają firmy doradztwa finansowego. Kiedy rzeczywiście będziesz kontent z porad, możesz dać namiary znajomych, którzy potrzebują pomocy specjalisty. Pamiętaj jednak, iż nie musisz tego czynić.

Jakim sposobem znaleźć doradcę w miejscu swego zamieszkania? Nic skomplikowanego, wystarczy wystukać w przeglądarkę zwrot: doradca finansowy Lublin. Praca doradcy jednak nie kończy się na doborze produktu jak też sfinalizowaniu transakcji. Rzetelny doradca winien mieć kontakt z klientem cały czas.

Jeśli masz chęć zgłębić więcej danych na omawiany temat, to zerknij na opublikowany tutaj (https://contra-odszkodowania.pl/uzyskiwanie-odszkodowania-z-oc-sprawcy-wypadku/) wpis a zobaczysz pokrewne interesujące informacje.

Ma informować o sytuacji na ryku finansowym jak też ostrzegać o niebezpieczeństwach.

Comments are closed.