panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Jak szybko sprzedać swoje mieszkanie? Sprzedajemy mieszkanie – sami czy przez pośrednika.

Gdy podejmujemy decyzję o sprzedaży mieszkania trzeba podjąć ważną decyzję – czy będziemy je sprzedawać samodzielnie, czy będziemy korzystać z usług agencji nieruchomości. Niestety, rzadko się zdarza, iż spotyka się naprawdę rozsądnych pośredników. Istnieje przekonanie, iż to w większości studenci, którzy sobie dorabiają i, że agent przestaje się nami interesować, kiedy okazuje się, iż prowizja ze sprzedaży będzie mała lub iż osoba kupująca jednak nie zdobędzie środków na jego zakup.

mieszkanie na sprzedaż

Autor: Gunnar Grimnes
Źródło: http://www.flickr.com

Nasze mieszkanie można sprzedać sami i szybko znaleźć konkretnego kupca, ale należy dobrze do tego podejść. Przede wszystkim sensownie napisane ogłoszenie – sprzedam mieszkanie bez pośredników (zobacz Szczegółowe, lecz przydatne – bez zbyt wielu zbędnych informacji, uzupełnione pięknymi zdjęciami, z dodanym rzutem z góry i wymiarami. I przede wszystkim prawdziwe. Wiele osób ma złe doświadczenia z pośrednikami, dlatego poszukuje ogłoszeń, które zawierają słowa sprzedam mieszkanie bez pośredników. Umieśćmy ogłoszenie na kilku czy kilkunastu portalach i oczekujmy na telefony. Drugi krok – rozpuśćmy wici wśród znajomych. Informacja przekazywana z ust do ust bywa dość przydatna w rozgłoszeniu newsa o sprzedaży mieszkania.

Czy komentarze z serwisu (http://www.vincent.pl/maszyny-pakujace/materialy-eksploatacyjne/folia-stretch-i-siatka-klima-net/Folia-stretch-do-pakowania/) były na tyle interesujące, że masz ochotę zostawić własny? Nakłaniamy Cię do tego. Będzie to dla nas wielka radość.

Gdy nasze mieszkanie znajduje się przy ulicy, dobrze jest w oknie albo na balkonie powiesić banner. „mieszkanie sprzedam Szczecin”.

Sprawdź koniecznie ten wpis ze strony (http://cleo-polska.pl/s-154-wciagarka-lancuchowa-reczna-rukcug) prezentującego analogiczne posty, gdyż on niewątpliwie też jest godny Polecenia.

Jego zamówienie to koszt parudziesięciu zł, ale „zwrot z inwestycji” może przyjść szybciej, niż się spodziewamy – sprawdź tutaj. Dobrze jest mieć osobny nr telefonu i podać go w naszym ogłoszeniu albo na bannerze. Jeżeli nie mamy czasu na pokazywanie mieszkania zainteresowanym, warto powierzyć to działanie agencji nieruchomości.

szczecin

Autor: a.fiedler
Źródło: http://www.flickr.com

Istotne, aby trafić na bardzo solidną agencję, która zadba o nas całościowo, a nie ograniczy się tylko do tego, co moglibyśmy zrobić sami, to znaczy opublikowaniu ogłoszenia typu „mieszkanie sprzedam Szczecin” i oprowadzania po mieszkaniu osób zainteresowanych. Pamiętajmy o tym, iż agent dostaje prowizję, dlatego musi bardziej się starać. W sprzedaży mieszkania ważnych jest sporo ważnych elementów. Stan wnętrza, sympatyczna lokalizacja, sąsiedztwo, cena, lecz czasami nawet sąsiedzi albo stan korytarza.

Comments are closed.