panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Jak skutecznie dostać własne pieniądze

Każdy przedsiębiorca musi uporać się z tym samym kłopotem: w jak efektywnie ściągać długi za nie zapłacone faktury. Rzeczywiście w każdą działalność gospodarczą wpisane jest ryzyko finansowe, jednak współczesny system gospodarki rynkowej nadal jest niedoskonały, dlatego są to problemy, które prędko nie zginą i są przeszkodą dla właściwie każdej branży.

Portfel, pieniądze

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu

Na dzień dzisiejszy wszystkie firmy, które prosperują na tym samym rynku są od siebie w pewien sposób zależne, gdyż jest to jedyny sposób współpracy. Każdy ma swojego kontrahenta. Oczywiście jeżeli funkcjonujemy w usługach, prościej nam jest zachować stabilność ekonomiczną, ponieważ sięgamy bezpośrednio do portfeli konsumentów. W gruncie rzeczy znacznie ciężej mają przedsiębiorstwa, których funkcjonowanie opiera się wyłącznie na działalności typu B2B. Wówczas powinno się skontrolować szczegółowo z jakim przedsiębiorstwem mamy do czynienia, zanim nawiążemy stałą współpracę.

Naturalnie większość kontrahentów stara się systematycznie regulować faktury, ponieważ uczciwość jest bardzo pomocną wartością w biznesie i na pewno trzeba mieć dobrą opinię wśród kontrahentów. Jednakże zdarzają się również przedsiębiorstwa, które często mają problemy finansowe i nie płacą swoim kontrahentom w terminie. Również często niewypłacalność jednej z firm może implikować bankructwo drugiej.

monety

Autor: daveynin
Źródło: http://www.flickr.com

Wówczas windykacja należności to zasadniczo kłopotliwa konieczność. Oczywiście jeśli zadłużenie jest nieznaczne możemy na początek sami spróbować go odzyskać. Windykacja długów we własnym zakresie może być owocna wtedy, że wiemy, jak ją przeprowadzić. W takim wypadku powinniśmy skorzystać z bazy gotowych pism, sporządzonych przez dobrych specjalistów.

Odczuwasz, że ten artykuł był zajmujący, ale chcesz kilka dodatkowych wiadomości. Nie wahaj się – najedź na poniższy link i kliknij po źródło (http://www.account-pl.eu/swiadczone-uslugi/szkolenia).

Dostęp do takiej bazy oferuje wiele kancelarii ściągających należności, trzeba jedynie opłacić abonament i można samodzielnie wygenerować gotowy wniosek do komornika. Jest to stosunkowo łatwy i ekonomiczny sposób ściągania należności. Oczywiście w przypadku większych sum oraz ilości dłużników warto wynająć kancelarię komorniczą, która będzie podejmować działania w naszym imieniu. W prawdzie jest to znacznie kosztowniejsza usługa, jednak odzyskiwanie zadłużenia za pośrednictwem firmy widndykacyjnej z reguły jest bardziej efektywne.

Comments are closed.