panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Jak radzić sobie z prowadzeniem nowego przedsiębiorstwa? Krótki poradnik dla nowych przedsiębiorców

Jeżeli kiedyś zastanawiałeś się tym, jak wystartować ze swoją firmą, to ten artykuł będzie idealny dla ciebie. Na szybko postaramy się przedstawić to, co czeka na ciebie, jeśli zdecydujesz się założyć swoją firmę.

dokumenty

Autor: Dvortygirl
Źródło: http://www.flickr.com

Na początek kilka słów o kosztach.Z pewnością każdy, nawet świeży przedsiębiorca zdaje sobie sprawę, że tuż po otwarciu firmy, będzie musiał zapłacić składki zus działalność gospodarcza w naszym kraju wiąże się z koniecznością ciągłego płacenia składek emerytalnych, składek zdrowotnych, a także z koniecznością uiszczania opłaty składki na ubezpieczenie społeczne. Dla każdego nowego przedsiębiorcy, który wcześniej nie firmy, będzie mógł płacić obniżone składki, wysokości ok. 400zł miesięcznie. Taki przywilej będzie jednakże dostępny wyłącznie przez początkowe dwa lata prowadzenia działalności. Później „wskoczymy” na wysoki poziom opodatkowania i będziemy musieli się przygotować na zapłatę kwoty powyżej tysiąc zł, a taka kwota może już znacząco uszczuplić budżet nowego przedsiębiorcy.

Skąd więc uzyskać dotacje na otwarcie firmy?Sprawy finansowe zawsze są największym problem zaprzątającą umysły właścicieli firm .https://poradnikprzedsiebiorcy.pl/-dotacje-z-urzedu-pracy-na-zalozenie-dzialalnosciich zapas są potrzebne, by przeczekać okres, w którym przedsiębiorstwo się rozwija i nie przynosi jeszcze żadnego zysku. Całe szczęście, w dzisiejszych czasach nawet początkujący przedsiębiorca jest w stanie uzyskać niemałą dotację na otwarcie firmy. Dróg jest nie przesadzając bardzo dużo. Poszukiwania dopłat możemy rozpocząć w najbliższym Urzędzie Pracy – Jeśli jeszcze nigdy nie firmy, to możemy oczekiwać na dofinansowanie rzędu dwudziestu tysięcy zł.

Inną możliwością są poszukiwania dotacji z Unii Europejskiej, jakie jeszcze niedawno było bardzo popularną opcją wśród młodych przedsiębiorców. Przedstawiając sensowny biznes plan, będziemy w stanie uzyskać dotacje pokrywającą do kilkudziesięciu % naszego zapotrzebowania. Jednakże obwarowania prawne przy tej formie dopłat są dosyć spore, z tego też powodu nie każdemu udaje się taką pomoc uzyskać.

Pamiętaj, sensowny przedsiębiorca nigdy się nie poddaje – nawet jeśli nie uda się z jednym funduszem, to zawsze istnieją alternatywne drogi do sfinansowania dla twojej firmy – nie poddawaj, a na pewno osiągniesz cel.

Comments are closed.