panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Jak efektywnie reklamować firmę?

Reklama jest dźwignią handlu – chyba każdy zna to porzekadło i zdaje sobie sprawę z tego, ile znajduje się w nim racji, szczególnie w sytuacji, kiedy prowadzi własne przedsiębiorstwo. Reklama ma przeróżne postacie, w zależności od tego, w jakim miejscu są potencjalni reklamobiorcy, jakie istnieją środki przekazu i w których lokalizacjach można zamieścić wydajną, rzucającą się w oczy reklamę, która zapadnie w pamięć.

telebim reklama

Źródło: www.medas-media.com.pl
Na samym początku była to oczywiście poczta pantoflowa i nawoływanie – liczni kupcy w minionych wiekach, mimo że jeszcze nie wiedzieli jeszcze o tym, czym jest reklama, jak skutecznie i na dobre zachwalać własne wyroby i sklepy, rozpowszechniali pozytywne plotki na własny temat i krzyczeli do potencjalnych klientów, by ci zajrzeli właśnie do nich. Potem ukazały się reklamy w gazecie, radiu, nie tak dawno temu: w telewizji, Internecie… zrodziło się trochę środków przekazu informacji, które obecnie są jedną olbrzymią przestrzenią reklamową. Reklamy są obłożone stosownymi ustawami, zakazami i nakazami ograniczeniami, istnieją fachowcy od reklamy w sieci i producenci reklam w telewizji.

Firma NOMAR

Źródło: Nomar.com.pl

Przedsiębiorcy szukają wciąż czegoś nowatorskiego, nawet kiedy wykorzystują do takiego celu całkiem od dawna znane pomysły. Nadal aktualne są reklamy na witrynach sklepowych, chociaż obecnie są to bardziej elementy bardziej złożonej kompozycji. Naklejki na szkło umieszczone na witrynie sklepowej w galerii handlowej, w momencie, kiedy nadchodzi czas promocji, podkreślają generalny wystrój całej witryny i ewentualnie podają lakoniczną informację o udzielanym upuście.

Na szybach niedużych spożywczaków i zakładów rzemieślniczych nanoszą informacje, co jest do kupienia, jakie znajdziemy wewnątrz usługi i pozostałe. Jednak mistrzowskim wykorzystaniem tego starego już medium, jakim są naklejki na szkło, są wielkoformatowe, foliowe wydruki naklejane na przykład na środkach komunikacji miejskiej – również na szybach. Umiejętny projekt i wykorzystanie do całości kompozycji także pasażerów, którzy podróżują autobusami skutkują takimi cudami, jak nadruk ciała doskonale zbudowanego modela z twarzą pasażera znajdującego się na odpowiednim fotelu w takim pojeździe. Całość widziana z zewnątrz jest interesująca, dowcipna i na długi czas zapada ludziom w pamięć.

Comments are closed.