panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Jak działa i zachodzi kontrola dostępu hotel i jakie skutki posiada dla zabezpieczenia osób i personelu hotelów?

Prowadzisz hotel i chcesz by był bezpieczny? Nie znasz się jaki układ kontroli dostępu wybrać? Sprawdź co oferuje w tym zakresie rynek.
Dla bezpieczeństwa gości i obiektu czytniki kart a także zamki elektroniczne są dziś szeroko stosowane w niemal wszystkich hotelach.

Przez wzgląd na sprawy praktyczne część systemów kontroli dostępu w hotelach robi pracę w trybie off-line oraz jest w dość minimalizowany sposób zintegrowana z zastanymi systemami hotelowymi. Coraz częściej z kolei używane są w hotelach nowatorskie pomysły działające w systemie on-line, i to bezpośrednio sterowane przez system wskazanego hotelu, taki jak przykładowo InteliHotel. W zabezpieczeniach jakim jest kontrola dostępu hotel działających w trybie online odpowiedni czytnik odczytuje zebrane informacje z nośnika przykładowo karty/transpondera oraz następnie sprawdza je korzystając z dostępnej bazy danych zgromadzonych na serwerze. Ponadto informacja o obecności danego gościa w pokoju szybko przekazywana jest online do punktu recepcyjnego. W sytuacji niespodziewanej kontroli dostępu działającej we wspomnianym systemie offline informacje solidnie weryfikowane są i to na podstawie podręcznej pamięci i wbudowanego zegara. Po zrobieniu odpowiedniej autoryzacji użytkownik uzyskuje dostęp do wskazanego pomieszczenia. Jest też opcja zlecania pewnych uprawnień oraz weryfikowania odpowiednich pokojów dla gości czy też dla personelu budynku. Kontrola dostępu hotel obejmuje także dostęp do pokoi oraz pomieszczeń hotelowych, w tych rozwiązaniach świetnie zorientujesz się dzięki witrynie Przedsiębiorstwo Projektowo-Wdrożeniowe GiP. Zamki elektroniczne powiększają komfort i zabezpieczenie pobytu, niezmiernie ułatwiają też obsługę ludzi i powiększają bezpieczeństwo hotelu. Jest natomiast wiele rozmaitych typów zamków oraz czytników w przeróżnych kształtach oraz obudowach. Właściwe oprogramowanie pozwala na sprawną obsługę przeróżnych typów systemów zamków hotelowych.
kontrola dostępu hotel

Autor: Amanda Halprin
Źródło: http://www.flickr.com

Walory jakie przynosi kontrola dostępu hotel to m.in. kontrola dostępu do przeróżnych części budynku, duże powiększenie bezpieczeństwa gości oraz personelu, a także poprawa bezpieczeństwa oraz komfortu w dostępie do pomieszczeń.

Do tego powiększenie nadzoru nad transakcjami – np. weryfikacja osób upoważnionych, sygnał zajętości, kontroli porządków oraz przydatnych danych o nieprzygotowanym (nieposprzątanym) pomieszczeniu w oprogramowaniu, a także kontrola – kontrola placu zabaw – dostępu na wskazanym etapie dni oraz godzin np. dla pracy grup pokojówek w ramach ustawień systemu, o tym jak je ustawiać poczytasz tu: W dodatku minimalizowanie nadużyć, bo wszystkie zasadnicze działania mogą potrzebować autoryzacji kartą.

Comments are closed.