panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Jak dobrać pasującą piłkę tenisową?

Wiele ludzi nie docenia znaczenia piłek tenisowych. Prawdą jest jednak to, że dobrze dobrana piłka może zmienić przebieg gry.Profesjonaliści używają nowych piłek prawie w każdym momencie. Trenują nimi, aby w celu przystosowania się do nich i wiedzieć jak ich wykorzystać, gdy zaczyna się mecz. Profesjonaliści pierwszy raz zamieniają piłki do tenisa już po 7 gemie meczu, a później czynią tak konsekwentnie co dziewięć kolejnych gemów. To chyba najlepiej obrazuje, jak bardzo ważny jest cały ten proceder.

Dowiedz się więcej

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Piłki do tenisa dzielimy na 2 podstawowe kategorie – piłki bezciśnieniowe oraz piłki ciśnieniowe.

Jeśli uważasz, że prezentowana tematyka jest ciekawa, wejdź na ten odnośnik, w najnowszym tekście (http://www.skalnik.pl/namioty-akcesoria-do-namiotow.html) także znajdziesz coś wartego zainteresowania.

Piłki bezciśnieniowe mają grubszy gumowy środek i zachowują poprawną jakość odbicia, dlatego używa się ich przez dłuższy czas.Podstawowa charakterystyka tych piłek to znaczna twardość i ciężkość przy odbiciach, co sprawia, że kontrola uderzenia jest trudniejsza.Taki wybór to doskonałe rozwiązanie na treningi tudzież dla amatora. Piłki te kupuje się w wiadrze albo w worku.Piłki ciśnieniowe są bardziej lekkie i miękkie, a więc w przeciwieństwie do opisywanych wcześniej bezciśnieniówek, zawodnik odczuwa dużą przyjemność z gry, z powodu kontrolowania uderzeń. Piłki te powinny być używane stale, ponieważ każdy dzień to utrata ciśnienia, a co za tym idzie niższy kozioł piłki i brak komfortowej gry.To idealne rozwiązanie dla osoby grającej regularnie lub zawodowo. Piłki pakowane są po 3 lub 4 sztuki w specjalistycznym pojemniku, a po jego otwarcie powinno się usłyszeć specyficzny dźwięk, który jest spowodowany uwolnieniem ciśnienia. Aby skontrolować czy piłka ciągle nadaje się do grania, unosi się ją na wysokość 2,5metra, puszcza i oczekuje aż się odbije od twardego podłoża. Jeżeli po koźle wzniesie się ona na wysokość 53-58 cali, to znaczy, że wciąż jest perfekcyjnie napompowana. Przeciętnie piłka powinna wystarczyć na rozegranie 6-8 setów (Novasport sklep internetowy).

piłka na korcie

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Każda firma produkująca piłki ma w ofercie trzy rodzaje piłek: poziom zawodowy,mistrzowski oraz rekreacyjny. Poziom zawodowy to najlepsze piłki producenta, przez co wiele profesjonalnych turniejów tenisowych decyduje się na używanie danej marki.Takie piłki zapewniają jakość i solidność na wysokim poziomie. Poziom mistrzowski to piłki nieco gorsze od wcześniej opisywanych, ale dla większości zawodników średnio-zaawansowanych będą bardzo satysfakcjonujące. Ostatnio poziom przeznaczony jest dla rekreacyjnych graczy oraz do treningowego użycia, dlatego tych piłek nie używa się przy turniejowej grze na punkty. Jest wiele rodzajów piłek tenisowych, lecz na decyzję, które kupić – ma wpływ wiele rzeczy.Dobór złych piłek może mieć tak samo niekorzystny wpływ na grę zawodnika jak brak odpowiedniej dla jego umiejętności rakiety.

Comments are closed.