panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Gdzie najlepiej wynająć lokal

W zeszłych miesiącach dostrzegamy stabilny trend wzrostowy skali inwestycji z zagranicy.

Największe zagraniczne koncerny widzą spory potencjał w naszym kraju, przez co bardzo często poszukiwane są lokale do wynajęcia w różnych miastach Polski, choć można wskazać kilka przodujących miast. Poza stolicą to właśnie Wrocław jest najpopularniejszym miejscem do otworzenia polskiej filii. Czemu tak się dzieje?

Niższe koszty pracy

Nowoczesne biuro

Źródło: en.wikipedia.org

Bądźmy szczerzy, że przede wszystkim odpowiadają im wyraźnie niższe koszty pracy. W ostatnich latach przeciętne płace w krajach zachodnich (wliczając w to koszty ubezpieczenia i tym podobne) to ponad 31 euro za godzinę. U nas jest to raptem 6 euro. Dzięki temu przedsiębiorstwa mają szanse znacząco obniżyć koszty produkcji, a obecnie jest to bardzo mile widziane.

Najlepsze miejsca

Bardzo często oddziały otwierane są w okolicy dużych miejscowości. Kraków, Wrocław czy Gdańsk to popularne wybory wśród zagranicznych inwestorów. Jak widać nie tylko Warszawa jest popularna wśród inwestujących. są bardzo duże koszty wynajęcia biura i najwyższe pensje w kraju. Inwestorzy preferują otwierać zakłady w pobliżu innych miast, gdzie występuje ta sama kadra z podobnym poziomem edukacji, ale o znacznie mniejszych wymaganiach finansowych.Jeszcze jednym plusem są oczywiście cały czas tworzone SSE, w których przedsiębiorstwa zaczynające produkcję płacą wiele niższe podatki.

Biuro niekoniecznie w Warszawie

Przestrzeń biurowa

Źródło: macafconsultancy.com

Takie rozrzucenie fabryk po różnych województwach sprawia, że nie ma już konieczności tworzenia siedziby w stolicy. Tak było jeszcze jakiś czas temu, gdy przedsiębiorstwa zagraniczne za wszelką cenę chciały posiadać siedzibę w stolicy, gdyż reszta miast dopiero się rozwijała.

Czy myślisz o lepszym zgłębieniu opisywanego tutaj artykułu? Jeśli tak, to zweryfikuj stronę (https://www.swiatnieruchomosci.pl/domy/sprzedaz/szczecin/warszewo/), która także niewątpliwie przykuje Twoją uwagę.

Dziś, gdy zakłady tworzone są np. w sąsiedztwie Gdańska czy Krakowa, rozsądniej jest otworzyć biura w ich pobliżu. Czasami jednak inwestorzy idą na kompromis. W stolicy otwierana jest główna centrala, ale nie za duża, natomiast główne biura są w okolicy fabryk. To powoduje, że znacznie zmienił się rynek wynajmu nieruchomości (zobacz: apartamenty nad morzem sprzedaż) we wszystkich województwach. Można się samemu o tym przekonać wertując portale z ogłoszeniami, gdzie często występują biura jak np. nieruchomosci.surfland.pl. Występuje bardzo dużo ogłoszeń sprzedaży małych powierzchni biurowych jak i całych budynków.

Pozytywne zmiany

Dzięki powstawaniu specjalnych stref ekonomicznych i mądrym działaniom lokalnych samorządów, dużo więcej inwestycji zagranicznych rozpoczynanych jest w różnych częściach kraju. Dzięki temu płyną tam wielkie pieniądze, zmniejsza się bezrobocie. Takie regiony mają jedyną w swoim rodzaju możliwość rozwoju. Prawdopodobnie nie dościgną Warszawy, ale istotne jest że młodzi ludzie nie muszą już jechać za pracą do stolicy i mogą znaleźć zatrudnienie przykładowo w Lublinie.

Comments are closed.