panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Czym jest efektywna sprzedaż, co tak faktycznie jest ważne? Czy tylko właściwa premia może zachęcać?

Jak najkorzystniej i najbardziej efektywnie sprzedawać? Czy powinniśmy opierać się jedynie na znanych i efektywnych rozwiązaniach? Współczesny menedżer musi być w stanie spokojnie korzystać z różnorodnych narzędzi typu prowadzenie szkoleń oraz sesji coachingowych. Powinien też umiejętnie prowadzić rozmowy motywacyjne i korygujące. Umiejętność stosowania takich mechanizmów faktycznie przełoży się na wyniki w sprzedaży.

polecamy

Autor: Open Data Institute Knowledge for Everyone
Źródło: http://www.flickr.com
W tym jednak temacie pozostaje sporo niedomówień. Gdyż jak zarządzanie sprzedażą to od razu pojawia się najważniejszy czynnik – jak wynagradzać sprzedawców, czy wyłącznie premiami? Tak naprawdę istnieją trzy grupy motywatorów, dzięki którym można bardziej zachęcić handlowców do bardziej skutecznej i bardziej efektywnej pracy. Najważniejsze są czynniki oparte na relacjach. Znaczy to, że dla wielu handlowców przynależność do zespołu czy przykładowo możliwość pracy w ciekawym zespole, to znaczny motywacyjny zastrzyk.

Kolejną grupą działających motywatorów jest status. Gdy jesteśmy wyróżnieni, osiągamy pozycję lidera, to błyskawicznie czujemy się bardziej fajnie, więc również lepiej nam się pracuje. Ostatnią grupą najlepszej motywacji są osiągnięcia. Wiadomo, mowa tutaj o osiągnięciach finansowych, ale liczą się też te realizowane w pozostałych obszarach. Jakie są najbardziej efektywne sposoby zarządzania sprzedażą? Dowiedz się więcej – sprawdź więcej informacji. Istotne są tu dwa wymiary, jakich znaczenie jest jak najbardziej zrozumiałe: wspieram oraz wymagam. Przez wspieranie powinniśmy rozumieć pomaganie w zdobywaniu rezultatów, znajomość technik sprzedaży czy organizacja pracy. Dzięki temu jesteśmy w stanie skutecznie planować oraz monitorować własne sukcesy.

Szkolenie sprzedażowe

Autor: tec_estromberg
Źródło: http://www.flickr.com
To też ma wpływ na naukę odpowiedzialności za własne czyny. Innym aspektem jest wymaganie, co oznacza monitorowanie zespołu, sprawdzanie czy wykonywane są określone zadania. Istotna przy tym jest także dynamika oraz jakość wykonywanej pracy. Najistotniejsze jest jednakowoż to, z jaką mamy do czynienia kulturą pracy, oraz jak wygląda specyfika sprzedaży. Powinniśmy więc trzymać się najbardziej sprawdzonych praktyk mając jednak na uwadze, że każde miejsce odznacza się konkretną specyfiką. Musimy ją zawsze brać pod uwagę przy różnych sprzedażowych działaniach. To gwarancja, że wszystkie nasze decyzje będą lepsze i bardziej przygotowane.

Comments are closed.