panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Czy warto pojechać na wypoczynek do Polanicy-Zdrój w województwie dolnośląskim?

Każdy Polak, który jedzie na wczasy, staje przed nie lada wyborem. Ofert na rynku jest bardzo dużo. Co rusz występują się okazje cenowe. Pięknych regionów w naszym kraju nie brakuje. Również osoby, które myślą o wypoczynku jesienno-zimowym odnajdą coś dla siebie. Polanica-Zdrój jest bez wątpienia kurortem godnym polecenia, gdyż posiada również okazałą bazę ośrodków leczniczych.

Polanica-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym, które jest położone w województwie dolnośląskim. Cudowna lokalizacja pod Piekielną Górą w południowo-wschodnim paśmie Gór Stołowych nadaje miastu wyjątkowego charakteru. Usytuowanie w dolinie Bystrzycy Dusznickiej jest niewątpliwie dużym plusem tej miejscowości.

hotel SPA <a href="https://www.lusowskizdroj.pl/kategoria-produktu/pakiety-spa-dla-dwojga/">pakiet spa dla dwojga</a> Na szczególną uwagę zasługuje już sam układ urbanistyczny miasta, który powstawał od XIV do XX wieku. Toteż nie może dziwić fakt, że w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa można odnaleźć bez liku obiektów i zabytków umiejscowionych w Polanicy-Zdrój. Do tych zabytków można zaliczyć kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Budynek sakralny powstał w tysiąc dziewięćset dziesiątym roku. Był on wzniesiony w stylu neobarokowym. Ma bogato zdobione elewacje, jedną wieżę i jest jednonawowy.</p>
<p>[IMG=1311/528ca8d532b0d___flickr_10931013704.jpg’ title=’centrum SPA’ style=’margin:7px;’/></p>
<div class=
Autor: holding graz
Źródło: http://www.flickr.com

Do kolejnych zabytków figurujących na liście NID zalicza się kaplicę pod wezwaniem świętego Antoniego z XVIII wieku, park zdrojowy z początku dwudziestego wieku, teatr zdrojowy z 1925. Jest on powiązany z obiektem pijalni i może zmieścić siedemset osób. Na szczególną uwagę zasługuje również dom zdrojowy z początku dwudziestego wieku. Jest to budynek pijalni wód mineralnych posiadający również halę spacerową. Stanął w stylu secesyjno-klasycystycznym.

mimo to duże niespodzianki czekają na urlopowiczów, którzy poszukują rzetelnego kurortu. Pisząc w wyszukiwarce Google frazę „spa Polanica Zdrój” można odkryć od groma fascynujących ofert urlopu (luksusowe SPA). Pobyt w tak cudownym zakątku nie tylko umożliwi regenerację sił, ale też wyleczenie z choroby. Dobry klimat i umiejscowienie w pięknym górskim krajobrazie samo przez się jest najlepszym bodźcem do oderwania swoich myśli od kłopotów i trosk , które niesie ze sobą każdy dzień życia.

Comments are closed.