panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Czy warto pojechać na wypoczynek do Polanicy-Zdrój w województwie dolnośląskim?

Każdy Polak, który jedzie na wczasy, staje przed nie lada wyborem. Ofert na rynku jest bardzo dużo. Co rusz występują się okazje cenowe. Pięknych regionów w naszym kraju nie brakuje. Również osoby, które myślą o wypoczynku jesienno-zimowym odnajdą coś dla siebie. Polanica-Zdrój jest bez wątpienia kurortem godnym polecenia, gdyż posiada również okazałą bazę ośrodków leczniczych.

Polanica-Zdrój jest miastem uzdrowiskowym, które jest położone w województwie dolnośląskim. Cudowna lokalizacja pod Piekielną Górą w południowo-wschodnim paśmie Gór Stołowych nadaje miastu wyjątkowego charakteru. Usytuowanie w dolinie Bystrzycy Dusznickiej jest niewątpliwie dużym plusem tej miejscowości.

hotel SPA Na szczególną uwagę zasługuje już sam układ urbanistyczny miasta, który powstawał od XIV do XX wieku. Toteż nie może dziwić fakt, że w rejestrze Narodowego Instytutu Dziedzictwa można odnaleźć bez liku obiektów i zabytków umiejscowionych w Polanicy-Zdrój. Do tych zabytków można zaliczyć kościół pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Budynek sakralny powstał w tysiąc dziewięćset dziesiątym roku. Był on wzniesiony w stylu neobarokowym. Ma bogato zdobione elewacje, jedną wieżę i jest jednonawowy.

[IMG=1311/528ca8d532b0d___flickr_10931013704.jpg

Autor: holding graz
Źródło: http://www.flickr.com

Do kolejnych zabytków figurujących na liście NID zalicza się kaplicę pod wezwaniem świętego Antoniego z XVIII wieku, park zdrojowy z początku dwudziestego wieku, teatr zdrojowy z 1925. Jest on powiązany z obiektem pijalni i może zmieścić siedemset osób. Na szczególną uwagę zasługuje również dom zdrojowy z początku dwudziestego wieku. Jest to budynek pijalni wód mineralnych posiadający również halę spacerową. Stanął w stylu secesyjno-klasycystycznym.

mimo to duże niespodzianki czekają na urlopowiczów, którzy poszukują rzetelnego kurortu. Pisząc w wyszukiwarce Google frazę „spa Polanica Zdrój” można odkryć od groma fascynujących ofert urlopu (luksusowe SPA). Pobyt w tak cudownym zakątku nie tylko umożliwi regenerację sił, ale też wyleczenie z choroby. Dobry klimat i umiejscowienie w pięknym górskim krajobrazie samo przez się jest najlepszym bodźcem do oderwania swoich myśli od kłopotów i trosk , które niesie ze sobą każdy dzień życia.

Comments are closed.