panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Czy jest sens czerpać z usług doradztwa personalnego? Czy można na tym zyskać? Dowiedz się więcej

Wielu osobom wydaje się, iż w zdecydowanej większości przedsiębiorstw rekrutację przeprowadza dział HR. Tak właściwie jest to już mniej popularne, ponieważ sporo firm jest decyduje się na skorzystanie z doradztwa personalnego. I jak widać na doświadczeniu wielu z nich, to naprawdę trafiona decyzja.

Firma działająca w tej branży, jaka poszukuje osób do pracy posiada większe możliwości w tym temacie, tym bardziej w odróżnieniu do działów HR. Sprawdza się to zwłaszcza w momencie,

rozmowa biznesowa

Autor: Sebastiaan ter Burg
Źródło: http://www.flickr.com

jak firma pragnie znaleźć pracownika na stanowisko o dość dużej odpowiedzialności, jak również na pozycje o rzadszej specjalizacji, albo też gdy mamy całkiem pokaźne grono odpowiednich kandydatów. Usługi, które oferuje agencja zatrudnienia są sprawne oraz skuteczne. W ten sposób funkcjonuje na przykład doradztwo personalne Warszawa.

Zaś ich pracownicy niwelują w znaczny sposób ryzyko ewentualnych błędów rekrutacyjnych, gdyż specjalizują się w znajdowaniu najbardziej odpowiednich i najbardziej profesjonalnych kandydatów. Taki argument jest szczególnie istotny dla przedsiębiorstw, jakie nie posiadają zbytnio dużego doświadczenia odnośnie pozyskiwania nowych pracowników, a także mają obawy przed zdecydowaniem się na złego pracownika. Za sprawą korzystania z firmy doradztwa personalnego w czasie rekrutacji nowych osób, kadra kierownicza oraz działy personalne mogą być odciążenie od obowiązków, jakie mają związek z szukaniem pracowników oraz doborem personelu. To powoduje, że zwiększa się w takim wypadku jej efektywność przy normalnych zadaniach, to umożliwia również całkowitą koncentrację na prowadzonej działalności biznesowej. Firma, jaka korzysta z usług doradztwa personalnego obniża poziom biurokracji w firmie, a także zmniejsza koszty zatrudnienia. Pracodawca więc nie musi przejmować się formalnościami, ponieważ wszystkich dopełni wynajęta przez niego agencja.

Tego typu agencja także ma właściwą wiedzę, zna pojęcia, jak payroll (sprawdź Payroll Solutions), dlatego też nie powinniśmy się
bać o sprawy związane z zatrudnianiem czy rozliczaniem osób pracujących w firmie. No i jeszcze z pewnością należy powiedzieć, że wszelkie działania firmy, która oferuje doradztwo personalne są poufne . To konieczne w sytuacji, jak właściciel firmy chciałby zatrudnić pracownika na obsadzone już stanowisko. Zlecając wiec rekrutację poza firmę można uniknąć nieprzyjemnych sytuacji w obrębie firmy.

Comments are closed.