panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Czemu warto odwiedzić Kłodzko? Co oferuje to miasto oraz jego okolice? Co będziemy mogli odnaleźć w nim dla siebie?

Sporo osób zna Kłodzko w związku z wielką tragedią, jaka zdarzyła się w 1997 roku. Powódź, która w lipcu przetoczyła się przez to miasto zostawiła wielkie szkody. O tym ładnym mieście zrobiło się wtedy głośno, natomiast tego typu rozgłos na pewno nie jest miły… Całe szczęście od tego zdarzenia upłynęło już trochę czasu, a wizerunek Kłodzka to nie straszne obrazki w telewizji, a walory, które od dawien dawna tu były.

Kłodzko

Autor: Kris Duda
Źródło: http://www.flickr.com
Atrakcyjność Kłodzka to bardzo dobre położenie komunikacyjnie, w pięknym miejscu – centralnie w Kotlinie Kłodzkiej, blisko znanych oraz chętnie odwiedzanych miejscowości uzdrowiskowych jak i terenów turystycznych. Kłodzko ma niezwykły charakter, zawdzięcza go burzliwej oraz niezmiernie ciekawej, około 1000-letniej historii. W miejscowości mamy sporo zabytków architektury. Kłodzko jest idealną bazą na wycieczki dla turystów, którzy przemierzają pobliskie górskie szlaki – wejdź na

Wiele skalistych obszarów i przepiękne krajobrazy, które możemy podziwiać z wierzchołków gór, to prawdziwa zachęta dla osób chcących zaszyć się choć na chwilkę, z dala od miejskiego zgiełku. Kotlina Kłodzka jest więc świetnym miejscem dla jednostek, które szukają spokoju oraz kontaktu z przyrodą. Dla fanów ptaków polecane są wyjścia z lornetką w okolice bystrych potoków górskich, w takich miejscach swoje siedliska zakładają liczne gatunki najlepszych ptasich śpiewaków. Dla miłośników wędkowania także jest tu miejsce, ponieważ w pobliżu Kłodzka jest wiele malowniczo położonych łowisk, zaś w tutejszych rzekach pływają dorodne oraz rzadko spotykane rodzaje ryb.

Co więcej, ziemia kłodzka określana jest czasem jako “kraina pstrąga”, zaś daniem regionalnym jest pstrąg po królewsku. Kłodzko i najbliższe tereny zapewniają wiele atrakcji dla turystów uwielbiających aktywnie spędzać swój czas. W lato możemy uprawiać wspinaczkę skałkową, lub wypoczywać w siodle. Bardzo dobrze rozwinięta jest sieć ścieżek rowerowych, przez co każdy, kto chce przemieszczać się na rowerze będzie miał tu miejsce dla siebie. Zimą tym bardziej nie brakuje atrakcji. Na nartach można zjeżdżać na malowniczych trasach w Zieleńcu albo Czarnej Górze. Dla miłośników biegówek najlepsze są Góry Stołowe. Noclegi Kłodzko dobrze jest rezerwować wcześniej, gdyż w sezonie letnim jak i zimowym możemy mieć z tym problem.

Comments are closed.