panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Ciekawie zaaranżowana sypialnia – co warto w niej umieścić

Znaczna część właścicieli domków jednorodzinnych decyduje się na urządzenie oddzielnej sypialni. Jest to bez wątpienia rozwiązanie zaskakująco wygodne, a równocześnie zapewniające wielką intymność. Rozsądnie urządzona sypialnia może stać się pomieszczeniem, w którym bajkowo będziemy wypoczywać i gromadzić siły na kolejne ciężkie dni.

sypialnia w jasnych barwach

Autor: Holly Lay
Źródło: http://www.flickr.com
Meble sypialniane są bez żadnych wątpliwości w sypialni najbardziej ważne. Meble sypialniane to przede wszystkim łóżko, które musi być komfortowe. Najlepsze są bez wątpienia łóżka zrobione z myślą właśnie o sypialniach. Nie składa się ich, a ich niemałe rozmiary gwarantują niczym nie zmącony sen. Wymiary łóżka zawsze trzeba dobrać do ilości osób, które mają na nim spać oraz ich sylwetki.

Zaintrygował Cię niniejszy materiał? Jeżeli tak, to koniecznie przeczytaj poza tym szczegóły w źródle, odnajdziesz tam dodatkowe dane.

W sytuacji osób trochę grubszych zaleca się kupienie łóżka szerszego. W sypialni przydają się także niewielkich rozmiarów szafeczki, które ustawia się przy łóżku. Ustawić można na nich nocna lampkę czy kubek czymś do picia. Idealnie sprawdzają się także w przypadku osób, które uwielbiają przed pójściem spać czytać książki. Bez żadnych problemów można na nie odłożyć lekturę. W pomieszczeniu sypialnym sprawdzają się również rolety meblowe. Rolety meblowe mogą być montowane na szafkach, które pozbawione są drzwiczek – zobacz polecane modele. Dzięki nim to, co jest na nich ustawione nie jest widoczne przez osoby przypadkowe, które zdecydują się z jakiegoś powodu zobaczyć naszą sypialnię.

aranżacja w japońskim stylu

Autor: Graham Hill
Źródło: http://www.flickr.com
W sypialni ogromne znaczenie mają również zastosowane kolory. Niektórzy wybierają wyjątkowo mocne i wyraziste kolory. Jednak zdecydowana większość specjalistów z zakresu stylizacji wnętrz uważa, że lepszym rozwiązaniem są barwy delikatne, pastelowe. Sypialnia ma nas przecież uspokajać i wyciszać, a wyraziste i mocne barwy działają na nasze ciało całkowicie odwrotnie – meble sypialniane. Dobrze jest natomiast zrobić wszystko, aby pomieszczenie sypialne było pomieszczeniem pełnym ciepła i przytulnym. W tym wypadku zaleca się postawienie na grube i mięsiste materiały. Chodzi o narzutę, którą przykrywa się łóżko oraz zasłonki i wykładzinę lub chodnik przed łóżkiem. W pomieszczeniu, które przeznaczone jest do spania z powodzeniem można zdecydować się na dywan (zobacz gotowe schody) z wyjątkowo długim włosiem. W pomieszczeniu, w którym tylko śpimy nie będzie on bowiem silnie narażony na pojawianie się zabrudzeń. A taki dywan dodaje bardzo dużo przytulności i sprawia, że w sypialni gości miła atmosfera.

Comments are closed.