panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Ciekawe miejsca na aktywny urlop czyli co zaproponować mogą w dalszym ciągu dzikie i niedostępne Bieszczady

Bieszczady to jest jednym z nielicznych naprawdę dzikich, nie do końca odkrytych jeszcze rejonów w naszym kraju. W ostatnich latach bardzo ulega to zmianie, turystyka jest coraz bardziej promowana, pojawiają się nowe atrakcje i kwatery, lecz w dalszym ciągu jeszcze im daleko do tej masówki, którą można zobaczyć na przykład w Zakopanem.

Bieszczady

Autor: Pawel
Źródło: http://www.flickr.com
I w sumie chyba dobrze, że tak jest, bo w końcu Bieszczady od wielu lat były synonimem dzikości i braku cywilizacji, a wyjazd do nich był faktyczną ucieczką od bieżącej gonitwy i wspaniałym wypoczynkiem. Bardzo duży wpływ na to ma bieszczadzka przyroda, bardzo surowa a jednocześnie dziewicza. Wychodząc na szlaki w Bieszczadach można wędrować albo tymi najpopularniejszymi, na których jeszcze się spotyka turystów, albo zboczyć w pewnym momencie na te rzadziej uczęszczane, na jakich czasami i przez cały dzień nikogo nie ma. Bieszczady zajmują dość duży obszar, więc i miejsca na wędrowanie po górach jest tam rzeczywiście dużo, jeśli ktoś ceni ciszę i spokój, to to właśnie miejsce jest zdecydowanie dla niego.

Niewątpliwie bardzo dużą bieszczadzką atrakcją są właśnie góry i wytyczone między nimi przepiękne szlaki.

Zaciekawił Cię ten opis? Jeżeli tak, to przejdź do kolejnego tekstu i czytaj dalej małe domki letniskowe o tym, co najbardziej Cię interesuje.

Ale ten właśnie rejon przyciąga również całkowicie inny rodzaj wypoczywających, to znaczy wielbicieli żaglówek i pozostałych sportów wodnych. Wszystko za sprawą największego w Polsce sztucznego zbiornika, którym jest Jezioro Solińskie. Już sama zapora jest bardzo dużą atrakcją turystyczną, wysoka na prawie sto metrów przytrzymuje parę milionów litrów wody uwięzionej w jeziorze.

Solińskie Jezioro w szybkim tempie zostało ogromnie popularnym miejscem żeglowania, obecnie nie można na nim pływać sprzętem z silnikami, więc panują tam właśnie żaglówki, ale także rowery wodne i kajaki. Niektórzy będą porównywać warunki które tam panują z tym, co można spotkać na Mazurach, a powierzchnia tego zbiornika jest na tyle duża, że naprawdę można spędzić cały tydzień na wodzie się nie nudząc. Dzięki temu, że jest jezioro urlop w Bieszczadach można wykorzystać bardzo ciekawie, z jednej strony idąc w góry, a następnie dla odmiany kąpiąc się i pływając na sprzęcie wodnym.

Comments are closed.