panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Ciągła kontrola i staranie się o zagraniczne certyfikaty to zabiegi, które pomogą pozyskać oraz podtrzymać zaufanie klientów

Bezpieczeństwo pracowników staje się obecnie dla pracodawców sprawą prawie wagi państwowej. I to nie tylko ze czynników czysto formalnych. Jeśli wykwalifikowany członek załogi będzie miał w pracy zagrażający życiu wypadek, to może doznać uszczerbku nawet jakość produkcji w fabryce, a także jej dobre imię. Stosowanie się do przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy, oznacza nie tylko wystrzeganie się sytuacji zagrażających życiu i zdrowiu. Aby mieć pewność, że fabryka spełnia normy bezpieczeństwa, należy uzyskać odpowiedź aprobującą na zapytanie: czy posiadane w zakładzie maszyny posiadają wymagane certyfikaty?

egzamin na otrzymanie certyfikatu

Autor: The Forests Dialogue
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli ta odpowiedź będzie pozytywna, to nie ma impulsów do zamartwiania się, ale w przeciwnym razie warto bliżej zapoznać się z tematem: certyfikacja maszyn. Z kolei producenci rożnego rodzaju urządzeń, aby zwiększyć sprzedaż, są zmuszeni dbać o jakość swoich wytworów. Wykorzystane materiały, supernowoczesna taśma produkcyjna lub dobrze wyedukowana kadra to zaledwie połowa sukcesu. Dopiero przeprowadzona certyfikacja maszyn pozwoli całkowicie usatysfakcjonować nabywców. Może nie wszyscy z nich nawet wiedzą, że takie świadectwa w ogóle istnieją. Warto więc zainwestować także w dokładne i specjalistyczne przygotowanie swojej oferty.

certyfikacja maszyn:

Autor: Mark Morgan
Źródło: http://www.flickr.com

Aby dane przedsiębiorstwo, bez względu na rodzaj prowadzonej działalności, było w stanie funkcjonować na europejskim poziomie, musi spełniać określone normy. Certyfikaty iso stają się jednymi z nich. Można przykładowo usprawnić i chronić obieg informacji w firmie, a w tym przypadku certyfikacja iso 27001 będzie najwłaściwszym rozwiązaniem. Pozornie może się zdawać, że informacja nie staje się tak istotna jak technologia czy dobrze przygotowany i sumienny podwładny. Jednak rzeczywistość pokazuje coś zupełnie innego – tajne informacje firmy są naprawdę cenne i nie mogą dostać się w niepowołane ręce. Oprócz skodyfikowania wewnętrznych instrukcji (np. instrukcji kancelaryjnej) należy więc przemyśleć zagadnienie, a jest nim, powtórzmy, certyfikacja iso 27001, o której więcej na stronie http://www.tuv.com/pl/poland/uslugi/systemy_zarzdzania/it_telekomunikacja/iso_27001_pl/iso-27001.html.

Następnym etapem w rozwoju jest kontrola jakości wyrobów. I w tym przypadku określona została norma, której przestrzeganie podniesie zaufanie tak partnerów handlowych, jak i podwładnych. Certyfikacja iso 9001 (tu poznasz szczegóły), bo o niej tutaj mowa, pozwala kontrolować proces produkcji tak, aby towary były przyjazne osobom fizycznym i pracownikom przedsiębiorstw, np. budowlanych. Ogromny napis certyfikacja iso 9001 wyeksponowany na stoisku firmowym w trakcie targów budowlanych na pewno zaabsorbuje uwagę wszystkich zainteresowanych tematyką remontów i będzie świetną formą reklamy.

Comments are closed.