panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Chcesz ćwiczyć grę w tenisa? Przeczytaj wskazówki, jak wybrać właściwą rakietę

Uprawianie sportu jest zbawieniem zarówno dla ciała, jak i dla ducha. Bez wątpienia wpływa na naszą figurę, ale także dzięki wyzwalanym podczas wysiłku endorfinom powoduje, iż chce nam się żyć, śmiejemy się i z chęcią podejmujemy codzienne wyzwania. Dobrze jest uprawiać każdy sport, a jednym z bardzo chętnie wybieranych jest tenis. Angażuje wszystkie mięśnie, pozwala się zmęczyć i wiąże się z dużą satysfakcją, zwłaszcza jeśli wygramy mecz. Do najistotniejszych elementów gry należy odpowiednia rakieta. W jaki sposób wybrać idealną rakietę dla siebie?

gra w tenisa

Autor: Carine06
Źródło: http://www.flickr.com
Rzecz jasna, potrzebny będzie profesjonalny sklep tenisowy. Nie kupujmy niesprawdzonych rakiet, jakie rozpadną się po pierwszym meczu, a my wyłącznie zbytecznie stracimy pieniądze. Lepiej jest od razu zdecydować się na dobrą markę, by cieszyć się wytrzymałością i porządnym wykonaniem rakiety.

Poza samą jakością znaczące są również konkretne parametry rakiety, m.in. jej ciężar. Osoby zaczynające przygodę z tenisem powinny wybierać lekkie S-ki albo nawet XS-ki, a potem, idąc w górę, przerzucać się na następne o wadze M lub L. Poza tym czynnikiem mającym wpływ jest wielkość rączki. Odpowiedni uchwyt gracza to taki, w którym między kłębem kciuka a opuszkami palców jest w stanie z łatwością zmieścić się palec wskazujący od drugiej ręki (to około 1 cm). Większość graczy wybiera rozmiar 3 bądź 4, lecz osobom z dłuższymi palcami konieczny będzie wyższy numer (bonusy). Oprócz tego każdy tenisista kupujący rakietę powinien sprawdzić wielkość główki, od której zależy czy wygodnie będzie nam trafiać w piłkę. Młodzież bądź osoby początkujące muszą wybierać większą główkę, dzięki temu prościej będzie im przebić piłkę na drugą stronę kortu. Potem przyjdzie czas na bardziej profesjonalne rakiety, gdy już nabierzemy trochę wprawy i gra będzie nabierać coraz więcej kolorytu.

Więcej produktów: .

Jeśli nie mamy pewności czy dobrze wybraliśmy rakietę, zawsze możemy poprosić o wsparcie sprzedawcę, który jest zatrudniony w sklepie. Powinien posiadać należytą wiedzę i udzielić nam pożytecznych informacji, jak również wybrać model, jaki umożliwi nam satysfakcjonującą grę. Później zostaje nam już jedynie wyszukać partnera i możemy zacząć grać w tenisa. Nie zniechęcajmy się trudnymi początkami, jakie każdemu mogą się przytrafić – z czasem będzie już tylko coraz lepiej.

Comments are closed.

  • Poradnik Pracownika
  • Anotis - ogrodzenia panelowe