panelarrow

apartner-zakopane.pl

najlepsze wspomnienia z podróży

Certyfikat GOST jest bardzo pomocny w kwestii chęci do eksportu towarów do Rosji

Wiele firm zajmujących się handlem zagranicznym napotyka dużo licznych wymagań, jakie są koniecznie niezbędne, aby móc oferować swe usługi w zagranicy. Dotyczy to też Rosji , a także wielu innych państw, jakie mają podobne przepisy celne – chociażby Białorusi. Wtedy przedsiębiorcy muszą udowodnić, iż ich produkt zupełnie spełnia najróżniejsze wymogi, jakie są zawarte w Standardach i Normach w Federacji Rosyjskiej. W tym celu na pewno najkorzystniej zadbać się o certyfikat GOST, jaki jest respektowany na całym terytorium Rosji , a także w całej Unii Celnej.

certyfikat ISO

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Wielkie terytorium, wysoka gęstość zaludnienia oraz znaczne zapotrzebowanie na indywidualne polskie artykuły sprawia, iż handel z Rosją staje się bardzo opłacalny ze względu na sporą konkurencyjność , a także znakomity rynek zbytu. Ten certyfikat stwierdza, czy konkretny produkt wypełnia pewne wymagania pod względem bezpieczeństwa , jak również jakości, dzięki czemu może on być dopuszczony do obrotu (gdy jest to obowiązkowe) , a także znacznie zyskuje on na zaufaniu – dlatego też ogrom firm stara się o certyfikat zgodności unii celnej (strona : pełna analiza) GOST nawet wtedy, gdy nie jest on nieodzowny, jako że na wyroby z certyfikatem jest znacznie wyższe zapotrzebowanie.

O certyfikat GOST na pewno warto starać się, jako że Rosja jest wyjątkowo istotnym rynkiem dla kraju. Rosja importuje bardzo sporo. Dla Polski Federacja Rosyjska jest na 3. miejscu w klasyfikacji odbiorców polskiego eksportu – przebijają ją jedynie wybrane kraje należące do Unii Europejskiej. Do Federacji Rosyjskiej jest eksportowana najczęściej żywność, na którą jest znaczny popyt – są to głównie owoce , a także różne typy mięs, ale też pieczarki, warzywa , jak również owoce leśne. Możliwości eksportu do Rosji jest wysoce wiele, jeśli tylko spełni się ich miejscowe wymagania – to mimo to umie bardzo się opłacić. O tym jak uzyskać certyfikat – artykuł od -> http://certificator.eu/pl/certifikacja/certyfikat-higieniczny.html – przeczytasz w tym

certyfikat ISO

Autor: Piotr Drabik
Źródło: http://www.flickr.com

Przed zaplanowaniem danej strategii eksportu do Rosji na pewno należy wcześniej dowiedzieć się, jakie są precyzyjne warunki uzyskania certyfikatu, , jak również w jaki sposób one obowiązują . Certyfikat GOST jest w stanie dotyczyć zarówno danej partii produktów, jak i całej serii – to drugie wyjście jest bardzo korzystne dla sprawdzonych handlowców, jacy mają ochotę handlować niektórym towarem na dłużej. Wybrane towary powinny zostać certyfikowane obowiązkowo, inne dobrowolnie, w celu zainteresowania rosyjskich odbiorców do produktu. W przypadku jakichkolwiek pytań na temat eksportowania do Rosji – chociażby kwestie, czy poszczególny produkt musi obowiązkowo być certyfikowany, lub jakie są szczególiki dobrowolnego osiągnięcia certyfikatu, warto wiedzieć, że znakomici , jak również godni uwagi konsultanci zdecydowanie sprzyjają w każdej, choćby wysoce wymagającej lub skomplikowanej sprawie.

Comments are closed.